Polska

Spełnienie marzeń? TVN Player zmienia sie w Player – więcej zagranicznych treści, opcjonalna wersja premium

Konrad Kozłowski
Spełnienie marzeń? TVN Player zmienia sie w Player – więcej zagranicznych treści, opcjonalna wersja premium
18

Rynek usług VOD stale nam się rozrasta. Dostępne już usługi dosyć nieregularnie, lecz z całkiem niezłymi skutkami starają się poszerzyć swoją ofertę również o produkcje zagraniczne, a tych najbardziej nam brakuje. Dlatego ta usługa, która jako pierwsza zaoferuje największy wybór w dogodnej cenie ma...

Rynek usług VOD stale nam się rozrasta. Dostępne już usługi dosyć nieregularnie, lecz z całkiem niezłymi skutkami starają się poszerzyć swoją ofertę również o produkcje zagraniczne, a tych najbardziej nam brakuje. Dlatego ta usługa, która jako pierwsza zaoferuje największy wybór w dogodnej cenie ma szansę zająć fotel lidera na bardzo długo. Jak wyglądają plany Player'a?

TVN Player stosunkowo niedawno doczekał się odświeżenia interfejsu w wersji przeglądarkowej jak również i aplikacji mobilnych, lecz zdaje się że była to jedynie przygrywka do tego, co włodarze serwisu przygotowali dla nas w najbliższej przyszłości. Czas pożegnać TVN Player, gdyż w jego miejsce pojawia się nowa usługa Player, a użycie słowa "nowa" nie jest w tym przypadku nadużyciem.

Nowa ze wzgledu na parę ważnych faktów. Po pierwsze, asortyment usługi zostanie poszerzony o produkcje za którymi stoją takie studia jak Warner Bros., Sony Pictures i Kino Polska TV. Aktualnie mowa jest o takich serialach jak Przyjaciele, The 100 czy Hannibal. Dotychczasowa zawartość sekcji TVN Player będzie naturalnie nadal dostępna i na bieżąco aktualizowana.

Rebranding to duża zmiana, która ma służyć dalszemu rozwojowi platformy. Jest to zmiana w podejściu i rozszerzeniu oferty o jeszcze więcej treści od dostawców zewnętrznych niż było to do tej pory. Treści i sama sekcja TVN Player stała się teraz częścią Player.pl

Kolejną niezwykle pozytywną informacją są zapowiedzi uruchomienia płatnej wersji usługi - Player Plus. Za comiesięczną opłatę otrzymamy dostęp do niedostępnych w darmowej wersji treści - seriali i filmów. Dodatkowo będziemy mogli obejrzeć na żywo kanały telewizyjne: TVN24, TVN24 Biznes i Świat, Kino Polska, Kino Polska Muzyka, Filmbox, Filmbox Extra, Docubox, Fightbox, Fashionbox, AXN, AXN White, AXN Black, AXN Spin. Do tej listy w niedługim czasie dołączyć mają również TVN Turbo i TVN Style.

Co istotne, drzwi do Player nie są zamknięte dla żadnego dostawcy treści. Nie wiemy z kim jeszcze Player prowadzi rozmowy, lecz niewykluczone jest, że do tego grona dołączy także Telewizja Polska. Nie byłby to ruch skierowany do takiego widza jak ja, ponieważ już teraz materiały produkowane przez TVP można znaleźć chociażby na konkurencyjnej Ipli.

Nie będę ukrywał, że spełnieniem moich oczekiwań byłoby udostępnienie seriali zza oceanu przy miesięcznym abonamencie w wysokości od 10 do 30 złotych. Za tę kwotę oczekiwałbym możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej, nie będąc skazanym na głos lektora. Miłym dodatkiem byłaby opcja wyboru jakości oglądanego materiału, ponieważ jak już kiedyś pisałem, automatyczne dostosowywanie jakości streamowanego materiału do prędkości naszego łącza potrafi czasem poważnie zirytować. Dysponując łączem 15, 25 czy 50 Mb/s nie widzę sensu w oglądaniu materiału o jakości DVD, dlatego posiadanie wyboru, nawet kosztem chwili odczekania na zbuforowanie materiału byłoby dobrym rozwiązaniem.

Polski rynek VOD jest dopiero w powijakach. Nie określiłbym żadnej z dostępnych aktualnie usług numerem jeden, lecz im więcej mówi się o potencjalnym pojawieniu się Netfliksa w naszym kraju, tym bardziej lokalni gracze wychodzą na przeciw oczekiwaniom widzów. Spotify pokazało, że za niewielką kwotę użytkownicy zdecydowani są wybrać legalny dostęp do muzyki, więc dlaczego nie miałoby dojść do tego samego w kwestii materiałów wideo?

Player prowadzi jak na razie zamknięte testy płatnej wersji serwisu, jak tylko uda nam się uzyskać dostęp podzielimy się z Wami naszymi pierwszymi wrażeniami.

Źródło: WirtualneMedia.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu