Polska

Bezpłatne filmy z Kinoplex dostępne z poziomu programu ALLPlayer

GU
Grzegorz Ułan
26

Wygląda na to, że na polskim rynku VOD zaczyna się coś dziać, to chyba najwyższa pora z uwagi na zapotrzebowanie polskiego użytkownika na serwis tego typu z prawdziwego zdarzenia. Wszystko wskazuje na to, że jeśli i ten moment prześpią polskie media, ktoś z zagranicy przejmie tę działkę. Na razie zm...

Wygląda na to, że na polskim rynku VOD zaczyna się coś dziać, to chyba najwyższa pora z uwagi na zapotrzebowanie polskiego użytkownika na serwis tego typu z prawdziwego zdarzenia. Wszystko wskazuje na to, że jeśli i ten moment prześpią polskie media, ktoś z zagranicy przejmie tę działkę. Na razie zmiany są powierzchowne, brakuje filmów, które byśmy chcieli oglądać w sieci, ale może to dobry początek większych ruchów.

Najpierw TVN zmienia swój serwis TVN player w Player i poszerza ofertę o filmy od Sony Pictures, Kino Polska TV oraz Warner Bros, a właśnie przed chwilą dostałem wiadomość od Agory, która filmy ze swojego serwisu Kinoplex będzie udostępniała z poziomu popularnego programu do odtwarzania filmów ALLPlayer.

Ruch ten jest o tyle ciekawy, że Agora wychodzi z nim bezpośrednio do właściwego użytkownika. Teraz od razu po uruchomieniu tego programu (musi być najnowsza wersja 5.8) ujrzy panel z propozycją filmów do obejrzenia. Są to wszystkie darmowe pozycje z serwisu Kinoplex. Jednym się to spodoba innym już trochę mniej (nie można usunąć tego panelu, chyba że pominąłem coś w opcjach ustawień), niemniej dzięki temu powinni zdobyć dodatkową grupę użytkowników.

Filmy uruchamiają się od razu z napisami, jakość daleka od ideału zwłaszcza na pełnym ekranie, ale mam nadzieję, że to dopiero początek zmian i pociągną za sobą dalsze kroki, a zwłaszcza poszerzoną ofertę filmową. Oczywiście obecne produkcje poprzedzone są kilkuminutową dawką reklam, ale przecież przy komputerze można ten czas oczekiwania spożytkować na coś innego:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu