Polska

Grawitacja, Władca Pierścieni, Batman i inne filmy od Warner Bros w CDP.PL !

Konrad Kozłowski
Grawitacja, Władca Pierścieni, Batman i inne filmy od Warner Bros w CDP.PL !
39

Plotki o pojawieniu się produkcji filmów studia Warner Bros w ofercie polskiego sklepu CDP.PL okazały się prawdziwe. Dosłownie kilka minut temu otrzymałem e-maila z informacją o dostępności w sklepie takich hitów jak Grawitacja, Władca Pierścieni, trylogia Batmana od Nolana czy młodzieżowy Harry Pot...

Plotki o pojawieniu się produkcji filmów studia Warner Bros w ofercie polskiego sklepu CDP.PL okazały się prawdziwe. Dosłownie kilka minut temu otrzymałem e-maila z informacją o dostępności w sklepie takich hitów jak Grawitacja, Władca Pierścieni, trylogia Batmana od Nolana czy młodzieżowy Harry Potter. Wspomniana Grawitacja jest aktualnie w promocyjnej cenie 9,99zł!

Sklep iTunes Store jest jednym z dwóch źródeł, gdzie nabywam filmy w Sieci w postaci plików cyfrowych. Drugim z nich jest CDP.PL, gdzie przy okazji promocji nabyłem wiele filmów po niskiej cenie w polskiej wersji językowej. Część z nich mogę obejrzeć także w wysokiej rozdzielczości, m.in taki hit jak Rambo.

Od dziś oferta sklepu CDP.pl poszerza się o filmy studia Warner Bros., które to odpowiedzialne jest za takie tytuły jak Władca Pierścieni, Mroczny Rycerz, seria Harry Potter czy Zabójcza Broń. Pierwszy tysiąc klientów, którzy w ten weekend zdecydują się zakupić film Grawitacja, wydadzą na niego jedynie 9,99zł, a dodatkowo, ceny pozostałych filmy w ofercie zostaną obniżone do kwoty 24,99zł.

Wprowadzenie do oferty filmowej cdp.pl tytułów z Warner Bros. to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Od dzisiaj wszyscy fani filmów znajdą w naszym serwisie największe światowe przeboje, z takimi gwiazdami jak George Clooney, Sandra Bullock, Ryan Gosling czy Leonardo DiCaprio. Rozpoczęcie współpracy z Warner Bros. Home Entertainment, największym dystrybutorem filmów na świecie, to kolejny krok w rozwoju serwisu CDP.pl i umacniania jego pozycji na rynku cyfrowych dostawców multimediów.

Uważam, że słowa Michała Gembickiego, dyrektora zarządzającego w CDP.pl, nie są przesadzone. To naprawdę spore wydarzenie dla naszego rynku dystrybucji cyfrowej i mam nadzieję, że będzie to tylko przygrywka.

Na ten moment wszystkie nowo dodane filmy dostepne są jedynie w jakości SD (np. Grawitacja - rozdzielczość: 720x408 pikseli) co jest dla mnie niezrozumiały posunięciem, ponieważ w mojej ocenie osoby dcydujące się na zakup filmu w ten sposób, będą zainteresowane jak najlepszą jakością obrazu i dźwięku lub conajmnniej dość popularnym formatem 720p. Co ciekawe, dźwiękowa polska wersja językowa nie jest standarem. Z tego co zauważyłem sytuacja ta dotyczy filmu Batman Początek.

Ceny nie wydają mi się na chwilę obecną zbyt dużą konkurencją dla niedocenianych aktualnie wydań DVD. W przypadku zakupu filmu na fizycznym nośniku za cenę nawet od 5 do 50 złotych zyskujmy nieco więcej - szeroki wybór ścieżek dźwiękowych czy materiałów dodatkowych. Czy za wygodę, jaką jest zwykłe pobranie filmu na dysk lub obejrzenie go online, mamy dopłacać? Za Pacific Rim na DVD w internetowym Empiku zapłacimy 46,49 zł, zaś na CDP.pl 49,99zł. Tutaj również nie doświadczymy polskiej wersji lektorskiej w odróżnieniu od wydania DVD.

CDP.pl wykonało bardzo ważny, pierwszy krok. Nie wiemy czy i kiedy powyższe filmy pojawią się w jakości HD i czy przyjdzie nam za nie zapłacić po raz drugi (jeżeli nabyliśmy już film w jakości SD). Uważam, że ceny nie będą także na razie przysłowią "marchewką" na klientów, więc intrygują mnie dalsze plany CDP.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Warner Broscdp.plCDP