Moje przemyślenia

SoundCloud odremontowany i ze 180 milionami użytkowników miesięcznie

Kamil Mizera
SoundCloud odremontowany i ze 180 milionami użytkowników miesięcznie
8

SoundCloud zwany również YouTubem dla audio, to jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów skupiających społeczność fanów muzyki, pozwalający wgrywać i słuchać utwory różnych zespołów czy podcasty z przeróżnych źródeł. SoundCloud przeszedł właśnie poważny remont, a jego twórcy chwalili się dzis...

SoundCloud zwany również YouTubem dla audio, to jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów skupiających społeczność fanów muzyki, pozwalający wgrywać i słuchać utwory różnych zespołów czy podcasty z przeróżnych źródeł. SoundCloud przeszedł właśnie poważny remont, a jego twórcy chwalili się dzisiaj na Le Web w Paryżu wynikami serwisu.

Nowy wygląd SoundCloud prezentuje się bardzo ciekawie. Po wejściu do serwisu otrzymujemy od razu stream z obserwowanymi przez nas gatunkami muzycznymi, jak również kategoriami podcastów. U góry pojawiła się czarna belka menu, która przejęła dotychczasową rolę funkcyjnych kart. Odświeżeniu uległ również moduł „Explore”, postawiono na modne obecnie, duże interaktywne kafelki. Dużo przejrzyściej prezentują się również profile twórców. Co jednak ciekawe, gdy wchodzimy w moduł upload pojawia się stare menu, a więc konwersja serwisu nie została jeszcze przeprowadzona do końca. Oprócz wyglądu poprawiono również wiele funkcji, takich jak lepsze centrum powiadomień, komentarze real-time, możliwość obserwowania artystów czy zespołów i łatwiejszy moduł dzielenia się danym utworem przez social media. Poprawie uległ także algorytm wyszukiwania, chociaż z tym dalej są kłopoty, poszukując thrash metalu, wśród wyników znalazły się zespoły grające jakieś hardcore techno.

Warto również zainteresować się informacji, jakie podał na Le Web CEO Alexander Ljung. Zgodnie z nimi w tym momencie serwis ma blisko 180 milionów użytkowników miesięcznie, co minutę wgrywane jest 10 godzin muzyki lub audio. Oprócz nowego wyglądu serwisu zmianie ulec ma działanie i wygląd aplikacji mobilnych, a ich nowe wersje pojawią się już w ten czwartek.

Bez wątpienia odświeżenie SoundCloud było potrzebne. Wcześniejsza wersja nie przystawała już do współczesnych standardów, co mogło odstraszać użytkowników. Możliwość śledzenia zespołów również jest ciekawą funkcją, która powinna zwiększać zaangażowanie użytkowników. Zmiany nie mogły nastąpić w bardziej odpowiednim czasie. Choć SoundCloud i MySpace to serwisy nieco z innych bajek, to biją się o podobny target, a ten drugi właśnie powstaje z popiołów i zamierza odzyskać swoją utraconą pozycję. Czekam na nowe aplikacje i to, co one zaoferują, szczególnie po stwierdzeniu Alexandra Ljunga, że mobile jest przyszłością SoundCloud. Trudno się z tym nie zgodzić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu