Moje przemyślenia

Manta sprzedała 100 tysięcy tabletów w Polsce i.... komentarze

GM
Grzegorz Marczak
18

Manta pochwaliła się swoimi wynikami odnośnie sprzedaży tanich tabletów w Polsce. Do końca listopada sprzedali 100 tysięcy sztuk tego typu urządzeń (ekranu 7.8, 9.7 i 10 cali w sumie 10 modeli) w cenie nie przekraczające 1000 PLN. To dane z informacji prasowej jakie przed chwilą otrzymałem. Wrzuciłe...

Manta pochwaliła się swoimi wynikami odnośnie sprzedaży tanich tabletów w Polsce. Do końca listopada sprzedali 100 tysięcy sztuk tego typu urządzeń (ekranu 7.8, 9.7 i 10 cali w sumie 10 modeli) w cenie nie przekraczające 1000 PLN. To dane z informacji prasowej jakie przed chwilą otrzymałem. Wrzuciłem taką informację na Facebooku ponieważ wydała mi się ciekawa. Jakie są reakcje? Taniocha, brandowana chińszczyzna i srablety..

Zastanawia mnie skąd pochodzi takie nastawienie do tanich urządzeń, jakby wyczuwalna pogarda że można tego typu sprzęt sprzedawać i że ktoś to kupuje? Nie przypominam sobie abyśmy zaliczali się do czołówki najbogatszych krajów na świecie a nasze średnie zarobki królowały w rankingach. Jeśli więc jeden z czytelników pisze "nie wiem kto to kupuje" to proponuję wyjść trochę z swojego hermetycznego grajdołka i rozejrzeć się po kraju. iPhone nie jest najpopularniejszym telefonem w Polsce, wszelkie super Smartphony przegrywają u nas z sprzętem klasy średniej. Rządzi cena i potrzeby.

Z drugiej strony może ktoś sobie przypomni gdzie produkowane są te wszystkie super urządzenia od światowych liderów?

Dla mnie wyniki Manty to bardzo pozytywna informacja. Ludzie chcą korzystać z dobrodziejstw nowych technologii, na razie decyduje cena ale to dobrze, nie za wszystko warto przepłacać. Wiadomo, że tabletu od Manty raczej nie będziemy porównywać z iPadem ale ta kategoria tanich urządzeń może świetnie się sprawdzić do bardzo wąskich potrzeb czy też po prostu chęci przekonania się czy tablet jest nam potrzebny. Budując zasięg tego typu urządzeniami tak naprawdę buduje się rynek sprzętu mobilnego w Polsce. To nie iPhone czy iPad powoduję, że w naszym kraju rośnie mobile i ilość smartphonów.

Niech się więc sprzedają te tanie tablety - im więcej tym lepiej dla wszystkich.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu