Smartfony

Wreszcie flagowiec Sony w rozmiarze S. Nadchodzi Sony Xperia 2

Albert Lewandowski
Wreszcie flagowiec Sony w rozmiarze S. Nadchodzi Sony Xperia 2
18

Sony Xperia 2 zapowiada się genialnie z uwagi na to, że będzie kontynuatorem linii Sony Xperia Compact, oferując przy tym topową specyfikację.

Sony Xperia 2 - flagowiec z serii Compact

Japończycy nie mają najlepszej sytuacji na rynku i widać, że wciąż tracą na rzecz reszty firm. Zresztą nawet nie wiadomo teraz, przez jak długo producent ten pozostanie w grze. Nie da się jednak ukryć, że już wkrótce zyska w swojej ofercie niezwykle ciekawą propozycję w postaci Sony Xperia 2, czyli duchowego następcy Sony Xperia XZ Compact. Zważywszy na niewielką liczbę małych smartfonów o topowej specyfikacji może on cieszyć się całkiem sporą popularnością.

Sony Xperia 2 zyska 6,1-calowy ekran OLED, ale nie wiadomo jeszcze o jakiej rozdzielczości. Najbardziej prawdopodobna opcja to zachowanie 4K z modelu 1. Do tego panel zachowa swoje proporcje 21:9. Bez zmian pozostanie również układ Snapdragon 855 z 6 GB RAM.

Nowy flagowiec pochwali się również potrójnym aparatem głównym i tu nie zapowiadają się żadne zmiany. Wciąż będzie to trio 12 Mpix: pierwszy sensor z ultraszerokim kątem, drugi z normalnym oraz trzeci z teleobiektywem; choć tym razem minimalnie zmieni się ich ustawienie Największym minusem będzie jednak bateria. Już Sony Xperia 1 ma 3300 mAh, tymczasem Sony Xperia 2 ma mieć skromne 3000 mAh. Na plus na pewno zachowanie skanera linii papilarnych w klawiszu zasilania.

Kolejna sprawa to sama nazwa. Mało prawdopodobne, aby Japończycy postawili na Sony Xperia 2, skoro mówimy o mniejszej i być może minimalnie poprawionej wersji flagowca, choć z drugiej strony już samo nazewnictwo tych nowych telefonów jest dosyć zaskakujące. 1 oznacza rodzinę flagowców, a już 10 to modele ze średniej półki. Dosyć zaskakujące podejście.

Co myślicie o mniejszym flagowcu od Sony? Czy w ogóle bylibyście zainteresowani jego kupnem?

*na zdjęciu tytułowym Sony Xperia 1

źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu