Sony

Te modele telewizorów Sony z 2015 i 2016 otrzymają nowego Androida - zmiany na lepsze?

Konrad Kozłowski
Te modele telewizorów Sony z 2015 i 2016 otrzymają nowego Androida - zmiany na lepsze?
10

Ci, którzy nie stracili wiary w otrzymanie aktualizacji właśnie zostali mile nagrodzeni. Dla pozostałych będzie to nie lada niespodzianka. Sony udostępnia uaktualnienie do Androida 7.0 kolejnym modelom telewizorów, a to oznacza nowe funkcje!

Android TV to dość popularna platforma wśród producentów telewizorów. W Polsce system Google znajdziemy między innymi na modelach takich firm jak Sony i Philips, ale w sprzedaży są też urządzenia dodatkowe - tak zwane przystawki - które po podłączeniu do każdego ekranu z HDMI pozwalają skorzystać z możliwości Android TV. Należą do nich Nvidia Shield TV i Xiaomi MiBox 4K już posiadające Android 7.0. Teraz nadszedł czas na wprowadzenie nowości i zmian z Nougata także na telewizorach Sony.

Telewizory Sony, które otrzymają aktualizację do Android 7.0 Nougat

Lista modeli, które już otrzymały lub wkrótce otrzymają aktualizację zawiera następujące modele: W75C, W80C, W85C oraz S80C, S85C, X80C, X83C, X85C, X90C, X91C, X93C, X94C z 2015 roku, a także SD85, XD85, XD93, XD94 z 2016 roku.

Aktualizacja do Android 7.0 Nougat to przede wszystkim pojawienie się funkcji "picture-in-picture", czyli tryb "obraz w obrazie" pozwalający opuścić aplikację wyświetlającą treści wideo z możliwością zminimalizowania okienka i wyświetlenia filmu w jednym z rogów ekranu. Ponadto wprowadzona zostaje obsługa standardu Hybrid Log-Gamma (HLG HDR) dla plików odtwarzanych lokalnie, z DLNA oraz satelity, wyszukiwanie głosowe w przeglądarkach internetowych, a także wsparcie dla rozdzielczości 4K przez technologię Google Cast (poprzez zbudowany Chromecast).

Czy ta aktualizacja oznacza mniej problemów na telewizorach, które sprawiały tak wiele kłopotów między innymi naszemu redakcyjnemu koledze Kamilowi? Całkiem możliwe, że Android zyska odrobinę więcej stabilności i lepszej wydajności - na efekty musicie jednak zaczekać do momentu, aż uaktualnienie pojawi się na Waszym egzemplarzu.

Źródło: Sony

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu