20

Soczi 2014 – Jak oglądać transmisje online z zimowych igrzysk olimpijskich na komputerze i urządzeniach mobilnych

Już za kilka godzin rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie Soczi 2014. W zasadzie zaczęły się już wczoraj, ale dopiero dziś o 16:30 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia. Jak zawsze przy tak dużych imprezach sportowych z mnóstwem relacji z różnych dyscyplin, warto się przygotować do ich oglądania również online na komputerze i urządzeniach mobilnych. W Polsce […]

Już za kilka godzin rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie Soczi 2014. W zasadzie zaczęły się już wczoraj, ale dopiero dziś o 16:30 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia.

Jak zawsze przy tak dużych imprezach sportowych z mnóstwem relacji z różnych dyscyplin, warto się przygotować do ich oglądania również online na komputerze i urządzeniach mobilnych.

W Polsce transmisje z igrzysk obsługuje TVP na trzech kanałach telewizyjnych: TVP1, TVP2 i TVP Sport oraz w internecie na sport.tvp.pl i na urządzeniach mobilnych. Cały plan transmisji znajdziecie na ich stronie lub w graficznym kalendarzu transmisji.

transmisje

W aplikacjach mobilnych w dość dobrej jakości możemy śledzić zmagania sportowców na urządzeniach z Androidem oraz na iOS.

2014-02-07 08.11.25

Mamy tu podzielone transmisje według dyscyplin, a w zakładce „Wszystkie” znajdziemy aktualne transmisje na żywo.

2014-02-07 11.36.31

2014-02-07 11.36.04

Jeśli chcemy obejrzeć zawody, które już się odbyły możemy skorzystać z zakładki wideo. Tu również z podziałem na wszystkie dyscypliny.

2014-02-07 11.36.14

Jednak zdecydowanie najwygodniej nam będzie na komputerze śledzić te wydarzenia. Tutaj wymagany niestety Silverlight, jednak po odpowiednim ustawieniu playera możemy w równie znośnej jakości oglądać transmitowane zawody.

dsdsdj

Próbowałem jeszcze opcji na komputerze z BlueStacks, ale nie udało mi się uruchomić wizji tylko sam dźwięk. Jak ktoś zna rozwiązanie, to chętnie skorzystam (próbowałem też innych aplikacji, które wymieniliście w komentarzach pod tamtym wpisem, czyli Genymotion oraz Windroy z tym samym skutkiem).

bluestack

bluestackss

Oczywiście są też inne możliwości. W sieci znajdziemy sporo serwisów oferujący streaming, ale osobiście nie znalazłem odpowiedniej jakości bez tony reklam, wyskakujących okienek itp. Możecie też spróbować innych telewizji z całego świata – lista dostępna na oficjalnej stronie igrzysk. Tak więc miłego oglądania bez odrywania się od komputera i kłótni o pilota:). Ceremonia otwarcia już dziś od 16:00.