Gry

Oakley zrobiło okulary specjalnie dla graczy. Mają wyjątkowe soczewki ochronne

Paweł Winiarski
Oakley zrobiło okulary specjalnie dla graczy. Mają wyjątkowe soczewki ochronne
2

Oakley to amerykańska firma znana między innymi z modnych, sportowych okularów czy gogli. Tym razem postanowili zrobić soczewki ochronne dedykowane graczom.

Soczewki Oakley Prizm Gaming zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach, streamerach i e-sportowcach. Co potrafią i co dają? Zmniejszają o 40% emisję szkodliwego, niebieskiego światła w zakresie 380-500nm. Dzięki technologii Prizm potrafią ponadto poprawić kontrast, wzmocnić kolory i ostrość widzenia. Co fajne, soczewki występują zarówno jako szkła korekcyjne, dopasowane do indywidualnych wad wzroku - jak również w formie tak zwanych "zerówek" dla osób, które normalnie okularów nie noszą.

Soczewki Oakley Prizm Gaming są kompatybilne z kilkoma modnymi, popularnymi oprawkami firmy Oakley, więc ci, którzy zdecydują się na ich zakup, nie muszą się ograniczać do konkretnego modelu. Producent obiecuje, że dzięki użyciu cieńszych nauszników w dedykowanych oprawkach, dużo wygodniej będzie grać w słuchawkach nausznych. Bywało, że miałem z tym problemy, choć na równi z oprawkami obwiniałem zawsze same słuchawki.

Gaming to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rozrywki. Widać to nie tylko podczas premier takich tytułów jak Cyberpunk 2077, ale także po wzroście popularności streamingu i e-sportu. Widzimy to i chcemy, aby w naszych salonach Butik Optique gracze czuli się jak u siebie w domu, mogli profesjonalnie zbadać wzrok, dobrać oprawki i wrócić do grania z okularami, które poprawią ich zdrowie i komfort codziennego życia.

– mówi Krzysztof Machnicki, założyciel sieci salonów optycznych Optique.

Bardzo istotna jest też informacja, że to nie news pochodzący gdzieś z zachodu, ale produkt, który dotarł już również do Polski. Oakley Prizm Gaming można kupić w salonach sieci optycznych Optique, w siedmiu lokalizacjach w Warszawie (badanie wzroku i dopasowanie szkieł można standardowo dla takich salonów zrobić na miejscu).

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu