Android

Snowball – inteligentne powiadomienia na Androidzie

Grzegorz Ułan
Snowball – inteligentne powiadomienia na Androidzie
13

Mnogość aplikacji i gier na moim smartfonie czasem powoduje istny koncert powiadomień z tychże pozycji. Oczywiście, można powyłączać w ustawieniach indywidualnie w każdej aplikacji czy grze powiadomienia, ale komu by się chciało to robić za każdym razem, przy okazji każdego nowego instalowanego prog...

Mnogość aplikacji i gier na moim smartfonie czasem powoduje istny koncert powiadomień z tychże pozycji. Oczywiście, można powyłączać w ustawieniach indywidualnie w każdej aplikacji czy grze powiadomienia, ale komu by się chciało to robić za każdym razem, przy okazji każdego nowego instalowanego programu, gry?

Dla tych z Was, co narzekają na brak sensownego systemu zarządzania powiadomieniami na Androidzie, powstała aplikacja o nazwie Snowball.

Co potrafi Snowball? Umożliwia podział powiadomień z wszystkich zainstalowanych aplikacji czy gier na ważne, ukryte, pozostałe. U mnie domyślnie wybrał 5 ważnych pozycji, z których powiadomienia wyświetlają się na samej górze, pozostałe lądują poniżej. Te ukryte można samemu dostosować od razu lub przy okazji ich pojawiania się - przesunięciem palcem.

Dodatkowo, w panelu aplikacji mamy dostęp do ikon szybkiego dostępu, który zastąpił ten natywny system paska powiadomień. W tym samym miejscu znajdziemy ustawienia programu, a tam ręcznie możemy zdefiniować aplikacje, których powiadomienia mają być ważne, a które ukryte.

Przydatną opcją jest tutaj możliwość szybkiej odpowiedzi przy powiadomieniach. Na tę chwilę działa to w przypadku Facebook Messengera oraz wiadomości email z Gmaila.

Całość ładnie się prezentuje, przypadł mi też do gustu odmieniony pasek powiadomień z lekko przyciemnionymi ikonami baterii (dodali wskaźnik procentowy naładowania) czy połączenia internetowego. Myślę, że Snowball zostanie ze mną na dłużej, na początek będzie trochę zabawy z ustawieniami, dodawaniem poszczególnych pozycji do właściwej kategorii, ale chyba warto, by z czasem uciszyć te zbędne powiadomienia.

Strona główna projektu.
Link do aplikacji w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu