Startups

Spółka z Gliwic właśnie została kupiona za blisko 70 milionów złotych!

Grzegorz Marczak
23

Spółka ComVision, właściciel marki SMSAPI właśnie została kupiona przez Link Mobility Group ASA. Kwota transakcji to 16 milionów euro. Założona w 2004 w Gliwicach firma została wyceniona na blisko 70 mln pln. Należąca do niej marka SMSAPI, platforma oferująca usługi komunikacji mobilnej, posiada obecnie 40 proc. polskiego rynku A2P.

Założona w 2004 w Gliwicach firma została wyceniona na 16 mln euro. Należąca do niej marka SMSAPI, platforma oferująca usługi komunikacji mobilnej, posiada obecnie 40 proc. polskiego rynku A2P i obsługuje m.in. Jeronimo Martins, ING Bank Śląski, Big Star, PGE, Answear, W.KRUK S.A. i ponad 6 tys. innych polskich i zagranicznych klientów. W zeszłym roku za pośrednictwem platformy klienci wysłali 540 mln wiadomości a liczba ta rośnie rok do roku o kilkadziesiąt procent.

Od początku istnienia firmy chcieliśmy zbudować silną markę SMSAPI, która finalnie została liderem komunikacji mobilnej w Polsce. Nasz zgrany zespół, wysokie aspiracje i wytrwałość sprawiły, że z sukcesem wyszliśmy również za granicę, świadcząc usługi dla podmiotów w Europie i na świecie. Dołączenie do dynamicznie rozwijającej się grupy da nam możliwość połączenia sił i przyspieszenia tempa w osiągnięciu celu, jakim jest pozycja lidera komunikacji mobilnej w Europie - zapowiada Wojciech Kaczmarek, prezes ComVision sp. z o.o.

Dzięki transakcji marka SMSAPI uzyska dostęp do bezpośrednich połączeń z operatorami GSM w większości europejskich krajów oraz będzie mogła wprowadzić do Polski najnowsze rozwiązanie komunikacji mobilnej, jakim jest RCS.

- Akwizycja spółki ComVision to dla nas powód do dumy. To wiodący polski dostawca rozwiązań komunikacyjnych w branży mobilnej. Od teraz opracowane przez SMSAPI zaawansowane technologie będziemy mogli oferować w ramach LINK na innych rynkach europejskich. Posiadamy już szerokie portfolio rozwiązań komunikacyjnych, którymi planujemy dzielić się z ComVision i tym samym umocnić silną pozycję spółki w Polsce. LINK szybko staje się liderem rozwiązań telekomunikacyjnych w Europie, działając we wszystkich krajach skandynawskich, w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, w Bułgarii, a teraz także w Polsce  – mówi Arild Hustad, CEO Link Mobility Group.

Niesamowity sukces i szczere gratulacje. Szczególnie, że są perspektywy na dalszy dynamiczny rozwój działalności.

źródło : informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

startups