Android

SMS-y z Androida na Chromebooku? Będą! Nareszcie!

KK
Konrad Kozłowski
15

Dla osób pracujących przy komputerze (lub w innych zbliżonych warunkach) ciągłe sięganie po telefon potrafi być naprawdę irytujące. Proste rozwiązania mogą jednak wiele problemów zniwelować, na przykład poprzez zwykłe przekazywanie SMS-ów z telefonu na komputer. Chrome OS w duecie z Android 8.1 wkrótce będzie to potrafić.

Źródłem takich rewelacji są redakcje 9to5Google oraz ArsTechnica, które odkryły w wersji deweloperskiej Androida 8.1 funkcję o nazwie "SMS Connect". Po sparowaniu urządzeń za pomocą numeru telefonu na komputerze będzie można się spodziewać powiadomień o nowych wiadomościach. Żadnej z ekip nie udało się uaktywnić tej funkcji, ale całkiem możliwe, że już niedługo ulegnie to zmianie.

Bardzo prawdopodobne jest, że nowość ograniczona jednak będzie tylko do urządzeń z serii Pixel. Google podjęło taką decyzję w przypadku zdalnego uruchamiania hotspotu Wi-Fi w telefonie z poziomu Chromebooka. Oczywiście rozwiązań firm trzecich jest w tym momencie całe mnóstwo, chociażby AirDroid, z którego korzystałem przez jakiś czas.

Google musi dogonić konkurencję pod kilkoma względami, a najlepszym przykładem jak wiele jest do zrobienia, będzie integracja iOS-a z macOS-em, gdzie bez problemu możemy wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne z komputerów Mac, wysyłać i odbierać SMS-y, a także wywoływać funkcję hot-spotu Wi-Fi. Nawet podręczny schowek jest wspólny (i synchronizowany przez sieć), więc kopiowanie i wklejanie jest niesamowicie wygodne oraz szybkie.

Kiedy dokładnie SMS Connect pojawi się w Chrome OS i Android 8.1 dla użytkowników w stabilnym wydaniu? Jeszcze nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że jak najszybciej i że to będzie tylko zapowiedź kolejnych ciekawych nowości.

Grafiki: Ars Technica.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu