Polska

Polska innowacja - zamiast telewizora będzie okno!

Marcin Hołowacz
Polska innowacja - zamiast telewizora będzie okno!
32

„SmartWindow by Drutex jest obecnie wersją koncepcyjną i dostępne będzie w sprzedaży seryjnej już w najbliższej przyszłości.” Po zapoznaniu się z taką informacją staje się jasne, że trudno będzie określić termin, w którym koncepcja faktycznie przerodzi się w rzeczywistość. Poza tym trzeba pamiętać, że oceniając samą wizję nigdy nie ma gwarancji co do jej finalnych rezultatów.

SmartWindow od firmy Drutex

Sam pomysł jest bardzo fajny. Interaktywne okno ma pozwalać na prezentację treści multimedialnych, a to zmieni wszystko, ponieważ chcąc sprawdzić pogodę faktycznie zerkniemy w stronę okna, tyle że w celu odnalezienia aplikacji z informacją o pogodzie – później będziemy opowiadać naszym wnukom, że kiedyś ludzie wyglądali przez okno, żeby dosłownie zobaczyć czy niebo się chmurzy.

Okno będzie mogło być podłączone do internetu, więc takie sprawdzanie pogody przez aplikację będzie jak najbardziej możliwe. Ponadto moglibyśmy oglądać nawet filmiki z YouTube, a to już naprawdę ciekawa wizja. Po udaniu się do kuchni odpalimy sobie np. kanał z przepisami kulinarnymi i zabierzemy się do gotowania, albo włączymy ulubioną playlistę z muzyką, albo… zapętlone nagranie, samego siebie, na którym beż końca mówimy „jesteś najlepszym kucharzem na świecie”. Co kto lubi, prawda? Najważniejsze, że inteligentne okno powinno nam to umożliwić.

SmartWindow firmy Drutex powinno się nadawać również do pracy, ponieważ zapowiadana jest chociażby możliwość podłączenia klawiatury i myszki, a do tego również przenośnego dysku. Wyświetlanie prezentacji, sprawdzanie poczty, oglądanie projektów, albo po prostu wyświetlanie reklamy, która ma być dostrzeżona przez naszych potencjalnych klientów? Dysponując przeźroczystym wyświetlaczem różnych treści można pomyśleć o najróżniejszych zastosowaniach.

Jak to jest zrobione?

Pora na trochę informacji technicznych. Z informacji prasowej można się dowiedzieć:

Innowacyjny produkt multimedialny składa się z interaktywnego okna oraz jednostki sterującej odpowiadającej za kontrolę i interakcję z użytkownikiem poprzez szereg interfejsów. Samą matrycę LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przed wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy.

SmartWindow firmy Drutex ma się wpisywać w ideę inteligentnego domu oraz pozwalać na komunikację inteligentnych okien z innymi systemami i urządzeniami typu IoT w naszym domu. Drutex już od jakiegoś czasu interesuje się technologicznymi usprawnieniami, dlatego powstała oferta systemów pozwalających na zdalne sterowanie stolarką.

SmartWindow by Drutex to krótko mówiąc rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego Klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych. Nasze nowe okno oferuje szereg możliwości dla domu, pracy, biura. Nasze najnowsze rozwiązanie wpisuje się w światowe trendy, ale poszerza również ofertę inteligentnych rozwiązań dotychczas oferowanych klientom. A to dopiero początek tego, co przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce – mówi Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu