Wearables

Aktywność użytkowników wearables spada. O ile mniej <em>ćwiczą</em> ostatnio Polacy?

Kamil Świtalski
Aktywność użytkowników wearables spada. O ile mniej <em>ćwiczą</em> ostatnio Polacy?
20

Zostawanie w domu wyraźnie odbija się na liczbie kroków i ćwiczeń wykonywanych przez użytkowników smart gadżetów. Jak to wygląda procentowo?

Zalecenie niewychodzenia z domu przekłada się w dużej mierze na naszą aktywność fizyczną — to raczej dla nikogo nie jest specjalnym zaskoczeniem. Zamiast zakupów, wyjścia na siłownię czy najzwyklejszy spacer — jesteśmy zmuszeni zostać w domu. Najwięksi szczęściarze z domowymi siłowniami prawdopodobnie wciąż robią co w ich mocy, by nie wyjść z formy, reszta improwizuje jak może — ćwicząc z wirtualnymi trenerami i korzystając z najlepszych aplikacji do ćwiczeń w domu. Ale spadki widać gołym okiem — prawdopodobnie dokładnych liczb w tym temacie nigdy nie poznamy, ale jeżeli zastanawiacie się jak to wygląda wśród użytkowników urządzeń FitBit — to mamy odpowiedź.

Zobacz też: Philips oskarża Fitbita i Garmina o naruszenie patentów

Nawet kilkudziesięcioprocentowy spadek aktywności — użytkownicy smart gadżetów jednak zostali w domu

W ostatnich dniach użytkownicy urządzeń FitBit nie robią już tak imponującej liczby kroków jak... w analogicznym czasie 2019 roku.

Z danych zebranych z urządzeń Fitbit zachowywanie dystansu społecznego w czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 znacząco wpłynęło na spadek liczby kroków w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Nasilenie spadku liczby kroków różniło się w zależności od kraju, przy czym kraje europejskie wykazują bardziej dramatyczną zmianę, od 7% do 38% spadku liczby kroków w tygodniu kończącym się 22 marca 2020 r.

— czytamy w oficjalnej wiadomości prasowej. W Chinach i Hong Kongu odstępstwo z porównaniem do zeszłego roku pojawiło się w pierwszej kolejności — podobnie zresztą jak sam wirus. W Europie obecnie największy spadek również widoczny jest w miejscach najbardziej dotkliwie zmagających się z epidemią: w Hiszpanii (38%) oraz we Włoszech (25%) i Portugalii (również 25%). Dalsze miejsca należą do Rumunii (24%) i Francji (20%). Polska znalazła się na siódmym miejscu spadków z wynikiem 18%.

Zobacz teżXiaomi Mi Band 5 z większym ekranem i płatnościami zblizeniowymi

W Stanach Zjednoczonych w większości dużych obszarów miejskich odnotowano znacznie większy spadek liczby kroków niż w pozostałych częściach kraju, gdzie średni spadek wyniósł 12% w tygodniu kończącym się 22 marca 2020 r. W wykresie poniżej porównano jak liczba kroków zmieniła się 
w głównych miastach Stanów Zjednoczonych przez ostatnie dwa tygodnie. Wiele z tych miast wprowadziło zakazy opuszczania domów lub inne surowe regulacje. Dla przykładu, od zeszłego tygodnia w San Francisco i Nowym Jorku – dwóch miastach objętych zakazem opuszczania domów bez wyraźnej potrzeby, odnotowano wyraźny spadek liczby kroków.

Jak widać — ludzie postanowili zostać w domach — i dobrze!

18% spadek w Polsce nie wydaje się być wynikiem wybitnym, ale lepsze to, niż nic. Myślę że zestawienie mojego wyniku sprzed dwóch tygodni z tym który będę mógł wygenerować po zakończeniu tego tygodnia nie będzie aż tak łaskawy, a zamknięcie w czterech ścianach zaczyna coraz bardziej dawać się we znaki.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu