Microsoft

Smartwatch Microsoftu otrzymał akceptację FCC - premiera blisko?

Jakub Szczęsny
Smartwatch Microsoftu otrzymał akceptację FCC - premiera blisko?
10

Od dłuższego czasu Internet aż huczy od plotek na temat nowego typu urządzenia w portfolio Microsoftu, gigant z Redmond ma bowiem dołączyć do wyścigu w kategorii inteligentnych zegarków. Niedawno mówiliśmy o tym, że prawdopodobnie to urządzenie zobaczymy jeszcze przed nadchodzącymi świętami Bożego N...

Od dłuższego czasu Internet aż huczy od plotek na temat nowego typu urządzenia w portfolio Microsoftu, gigant z Redmond ma bowiem dołączyć do wyścigu w kategorii inteligentnych zegarków. Niedawno mówiliśmy o tym, że prawdopodobnie to urządzenie zobaczymy jeszcze przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Ostatnie doniesienia z FCC wydają się potwierdzać te przecieki, bowiem urządzenie które bardzo pasuje opisem do wspominanego wielokrotnie zegarka Microsoftu, właśnie zostało zatwierdzone przez Federalną Komisję Łączności.

Microsoft_Smartwatch_patent

Na liście FCC nie ma co prawda szkicu urządzenia, do którego się możemy odnieść, ale w Sieci żyje jeszcze dosyć stary obrazek pochodzący z patentu. Dodatkowymi informacjami z FCC jest fakt, iż urządzenie zadebiutuje prawdopodobnie w trzech wersjach - małej, średniej oraz dużej. Dla każdej z trzech wersji dostępna będzie obsługa Bluetooth LE. Nie ma żadnej wzmianki o innych metodach łączności, więc jest już niemal pewne, iż nie będzie to autonomiczny zegarek.

Jak na razie jest to najmocniejszy i najważniejszy dowód na to, że Microsoft pracuje nad urządzeniem z kręgu technologii ubieralnych. Jak dotąd, wiemy jedynie, iż będzie to sprzęt absolutnie wieloplatformowy - obsłuży zarówno smartfony z kręgu rodzimego ekosystemu, jak i propozycje z iOS oraz Android. Obiecującym faktem jest to, iż najprawdopodobniej ów sprzęt będzie w stanie "przeżyć" aż dwa dni na jednym cyklu ładowania. Dodatkowo, pikanterii całej sprawie przydaje fakt, iż mówi się o premierze urządzenia jeszcze przed świętami. Jak będzie wyglądać ów zegarek i kiedy ostatecznie go zobaczymy - powinniśmy dowiedzieć się już na dniach. Trzymamy rękę na pulsie.

Grafika: 1, 2

Źródło: WPCentral

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu