Microsoft

Nowa kompilacja Windows Technical Preview i... kilka miłych zmian

Jakub Szczęsny
Nowa kompilacja Windows Technical Preview i... kilka miłych zmian
23

No i doczekaliśmy się pierwszej poważniejszej paczki usprawnień dla technicznej wersji poglądowej nowych okienek od Microsoftu. Jak zapowiedział gigant, jest to jedna z wielu aktualizacji, które pojawią się do czasu dostępności Windows Technical Preview. Nowy build systemu oznaczony jest numerem 986...

No i doczekaliśmy się pierwszej poważniejszej paczki usprawnień dla technicznej wersji poglądowej nowych okienek od Microsoftu. Jak zapowiedział gigant, jest to jedna z wielu aktualizacji, które pojawią się do czasu dostępności Windows Technical Preview. Nowy build systemu oznaczony jest numerem 9860. Microsoft przede wszystkim stara się funkcjonalnie unifikować cały ekosystem, czego dowodem jest wprowadzenie do systemu ekranu powiadomień.

Jeszcze przed tym, jak owa paczka była u mnie dostępna do pobrania, Microsoft nieco się "wysypał" z tym, co znajdziemy w nowym buildzie. Na blogu giganta można było wyczytać, że zostanie dołączone centrum powiadomień na wzór tego z komórkowej wersji systemu. Zostało ono opatrzone nawet tą samą ikonką, która pojawia się w systemowym trayu. Wprowadzono także usprawnienia dla wielu monitorów i pulpitów, a także "podzielono" kanał deweloperski na dwa - "szybszy" i "powolniejszy". Przyłączając się do "szybszego" kanału otrzymasz aktualizacje najszybciej, jak tylko się da. Ale ponosisz także ryzyko za niestabilne działanie poprawek. Jeśli jesteś ostrożniejszy, wybierasz "wolniejszy" kanał dystrybucji poprawek. Tę opcję możecie sobie wybrać po zainstalowaniu nowego Builda - a to jest dziecinnie proste.

Wystarczy wejść do aplikacji "PC Settings", a następnie wybrać opcję "Update and Recovery". Tam sprawdzicie, czy jest dostępny nowy build, pobierzecie go i zainstalujecie. Po jego zainstalowaniu w tym ekranie znajdzie się także opcja przyłączenia do odpowiedniego kanału deweloperskiego - szybkiego lub wolnego.

Nowa kompilacja nie jest jednak pozbawiona błędów. Mogą wystąpić problemy z ustabilizowaniem łączności WiFi, a także działanie Internet Explorera może pozostawić wiele do życzenia. Takie aplikacje jak Solitaire oraz Mahjong mogą się w ogóle nie uruchomić, a komputer wprowadzony w uśpienie może się "nie wybudzić" i będzie wymagał ponownego uruchomienia. Dodatkowo, w wypadku korzystania z dwóch monitorów jednocześnie, praca może się zakończyć niebieskim ekranem, zwłaszcza podczas odłączania jednego z ekranów.

Aktualizacja w zależności od zainstalowanego języka i procesora ma rozmiar od 2 GB do 2,75 GB.

Źródło: Microsoft

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu