Microsoft

Microsoft Lumia zastępuje Nokię - to już pewne

Jakub Szczęsny
Microsoft Lumia zastępuje Nokię - to już pewne
49

Microsoft w końcu musiał podjąć ten krok ze względu na treści umów zawartych w trakcie przejęcia działu mobilnego fińskiej marki Nokia. Gigant z jest gotowy, by zmienić branding swoich urządzeń i tak, jak przypuszczałem, nazwa zostanie zmieniona na "Microsoft Lumia". I to jest jedno z lepszych rozwi...

Microsoft w końcu musiał podjąć ten krok ze względu na treści umów zawartych w trakcie przejęcia działu mobilnego fińskiej marki Nokia. Gigant z jest gotowy, by zmienić branding swoich urządzeń i tak, jak przypuszczałem, nazwa zostanie zmieniona na "Microsoft Lumia". I to jest jedno z lepszych rozwiązań - marka Lumia kojarzy się z Windows Phone i obok Nokii jest to jeden z najsilniejszych nośników kafelkowej wizji wśród konsumentow nowych technologii.

Na pierwszy ogień pójdzie... Francja. Tam przede wszystkim zostaną zmienione brandingi na stronie internetowej, a następnie na oficjalnych kontach dotyczących Nokii, marki Lumia na Facebooku, Twitterze i innych. Reszta krajów przyjmie nowe nazewnictwo za kilka tygodni.

Porzucenie marki Nokia spotkało się wcześniej z ogromnym sprzeciwem społeczności, którą targał jedynie (i aż) sentyment. Owszem, Nokia kojarzy się dobrze. Przez długi czas w Polsce owa marka funkcjonowała jako synonim jakości, niezniszczalności, swego rodzaju prestiżu oraz niezawodności. Dlatego też często podnoszono w Polsce argument o tym, że Windows Phone i Nokia są takie silne, gdyż ludzie dalej są mocno przywiązani do marki. I rzeczywiście, coś w tym jest. Jednak, gdyby wejść w temat głębiej, widać, że także i z powodu niskich cen low-endów takich, jak Lumia 520, konsumenci chętnie sięgali po te telefony w najuboższych taryfach, lub w mixach.

Nie wiemy w dalszym ciągu, co stanie się z marką "Windows Phone". Jak wiemy, wraz z Thresholdem, Windows RT i Windows Phone mają stanowić "jedno ciało", przy czym trudno byłoby nazwać "Windows Phone" systemem dla tabletów. Dużo mówi się o tym, że Microsoft utnie "Phone" i zostawi klientom jedynie "Windows". To zgadzałoby się z ostatnimi doniesieniami i... premierami sprzętu. Chociażby HTC One M8 był podpisywany "for Windows", nie "for Windows Phone".

Co zamiast Nokii pojawi się na przednim panelu nad głośnikiem? Opcje są dwie - Lumia lub Microsoft. Tutaj absolutnie nie jest pewien, jakie logo zastąpi Nokię, wolę poczekać kilka dni i wiedzieć "na pewno", niż wydawać teraz niepewne osądy. Czy to działanie zaszkodzi Microsoftowi? Cóż, to na pewno będzie sprawdzian dla marki Lumia, najbliższe miesiące pokażą, czy rzeczywiście ta marka stała się tak silna, że może ona żyć bez Nokii.

Źródło: TheVerge

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu