Microsoft

Smartfony z Windows 8 już w przyszłym roku?

Grzegorz Marczak
Smartfony z Windows 8 już w przyszłym roku?
8

Autorem poniższego tekstu jest Michał Majchrzycki Co tam Windows Phone (nawet z aktualizacją Mango)! Miłośnicy produktów Microsoftu czekają teraz na wydanie systemu Windows 8. Całkiem możliwe, że będzie on dostępny nie tylko dla komputerów i tabletów, ale również i smartfonów. To że Window...

Autorem poniższego tekstu jest Michał Majchrzycki

Co tam Windows Phone (nawet z aktualizacją Mango)! Miłośnicy produktów Microsoftu czekają teraz na wydanie systemu Windows 8. Całkiem możliwe, że będzie on dostępny nie tylko dla komputerów i tabletów, ale również i smartfonów.

To że Windows 8 ma być dostępny dla tabletów wiedzą chyba wszyscy, którzy interesują się najnowszą wersją systemu firmy z Redmond. Steve Ballmer i jego zespół wielokrotnie zapowiadali, że następne wydanie oprogramowania pojawi się nie tylko dla pecetów, ale również urządzeń przenośnych. W ten sposób Microsoft chce pokazać, że era PC nie została wcale zakończona, ale właśnie wchodzi w najlepsze lata. Dzięki zbliżeniu do siebie urządzeń mobilnych i komputerów wypracowana ma zostać nowa jakość.

Microsoft wybrał podobną drogę do Apple’a, która również powoli łączy ze sobą system mobilny (iOS) z biurkowym (Mac OS X), co widać najlepiej na przykładzie OS X Lion. Jednak podczas gdy twórca Maków wyraźnie rozdziela rozwiązania dla urządzeń przenośnych i komputerów, firma z Redmond zdaje się mieć trochę inne podejście do tematu. Dlatego też podczas gdy Windows Phone dostępny jest jedynie dla smartfonów, z Windows 8 będziemy mogli korzystać zarówno w pecetach, jak i na tabletach. A czemu nie w telefonach komórkowych?

xpPhone chińskiej firmy In Technology Group jest już wyposażony w Windows 7, zaś kolejne wydanie smartfona będzie pozwalało na korzystanie w nim z Windows 8. Przepraszam, nie "wydanie smartfona", ale "post-smartfona". Tak bowiem każe nazywać go producent. Firma rozpoczęła swoją przygodę z Microsoftem już jakiś czas temu od nie byle jakiego wyzwania, bo wprowadzenia do swoich telefonów... Windows XP. Dopiero teraz jednak liczy, że razem z Windows 8 uda jej się na poważnie zainteresować klientów swoim produktem.

Post-smartfon xpPhone 2 będzie wyposażony w procesor 1.6GH i 2 GB pamięci RAM. Możliwe jednak, że pojawi się również wersja z procesorem 2GH. Pamięć telefonu to 112 GB, zaś jego wymiary wynoszą 140 mm na 73 mm na 17,5 mm. Pomysł na smartfona jest równie zwariowany, co oświadczenie prasowe In Technology Group przetłumaczone z chińskiego na język angielski chyba jedynie za pomocą Google Translate. xpPhone 2 powinien ukazać się najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku, ja zaś już teraz życzę powodzenia w sprzedaży. Będzie ono potrzebne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftsmartphoneWindows 8