Mobile

Smartfony Xiaomi w Polsce. ABC Data oficjalnym dystrybutorem

Tomasz Popielarczyk
Smartfony Xiaomi w Polsce. ABC Data oficjalnym dystrybutorem
64

Zgodnie z przewidywaniami, smartfony Xiaomi oficjalnie debiutują w Polsce. Wyłącznym dystrybutorem tej marki w naszym kraju zostaje ABC Data. Na starcie w sprzedaży pojawią się trzy modele.

ABC Data jest pierwszy oficjalnym dystrybutorem w Polsce, a także w całej Unii Europejskiej. Do Polski firma wprowadza trzy produkty Xiaomi: flagowego MI 5 oraz znacznie tańsze Redmi Note 3 oraz Redmi 3S. Ceny smartfonów Xiaomi w Polsce kształtują się następująco:

  • Xiaomi MI5 - 1790 zł
  • Xiaomi Redmi Note 3 - 999 zł
  • Xiaomi Redmi 3S - 699 zł

Smartfony otrzymają spolszczone oprogramowanie (MIUI 8 Global) i zostaną objęte ochroną gwarancyjną i będą serwisowane w Polsce. Przedstawiciele dystrybutora zapewniają, że będzie za to odpowiadała jedna z największych sieci serwisowych w Polsce, co ma gwarantować wysoką jakość usług. Co ciekawe, serwisant jest już gotowy na obsługę nie tylko Polski, ale również innych krajów, w których działa ABC Data. Istnieje możliwość, że w ten sam sposób Xiaomi zadebiutuje na innych rynkach Europy Środkowej. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że polski dystrybutor będzie również odpowiadać za działania promocyjne oraz marketingowe, a także rozwój kanałów sprzedaży w regionie. W przyszłości w ofercie dystrybutora mają się pojawić inne produkty Xiaomi.

Wszystkie trzy telefony Xiaomi już dziś, 22 września trafiają do sieci sklepów x-kom. Docelowo sieć sprzedaży ma być jednak szersza, a więc możemy się spodziewać rychłego pojawienia Xiaomi w innych sklepach oraz marketach z elektroniką. ABC Data współpracuje też już z operatorami. Póki co sprawdzono zdolność urządzeń do obsługi częstotliwości rodzimych sieci GSM. W niedalekiej przyszłości urządzenia Xiaomi mają się też pojawić w ich ofercie. Póki co konkretów nie znamy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu