Windows Phone

Masz stary smartfon z Windowsem? Już Ci się nigdy do niczego nie przyda

Albert Lewandowski
Masz stary smartfon z Windowsem? Już Ci się nigdy do niczego nie przyda
0

Platforma Windows Phone i Mobile to poważna wpadka Microsoftu. Zresztą przyczyny jej upadku oraz powolnego obumierania wynikają przede wszystkim z winy Amerykanów, którzy pośrednio przyczynili się do początkowo ograniczonej liczby aplikacji w sklepie. Teraz kolejne elementy są wyłączane z najstarszych telefonów z Windows Phone 7, 7.5, 7.8 oraz 8.

Koniec

Smartfony z najbardziej leciwymi wersjami Windows Phone nie będą już otrzymywać jakichkolwiek powiadomień. Co gorsza, zmiany obejmą również żywe kafelki, na których cyklicznie zmieniały się wyświetlane treści, a teraz nadszedł ich kres. Również funkcja Znajdź mój telefon będzie nieaktywna. Te nowości wchodzą w życie już jutro, tj. 20 lutego 2018 roku.

Po tej dacie wsparcie telefonów z tym systemem jest zakończone na dobre. Użytkownicy, o ile jeszcze używają tych smartfonów, nie mają co liczyć na jakiekolwiek poprawki czy usługi. Z jednej strony Microsoft obiecywał kiedyś świetne wsparcie, tymczasem wcale się takie nie okazało, ale z drugiej te zmiany dotyczą urządzeń z lat 2011-2013. W dodatku aktualizacja do 8.1, jeszcze wspieranego, jest dostępna dla nowszych produktów.

Znajdź mój telefon - jak działa funkcja

Nieprzydatne telefony

Według danych IDC, udział smartfonów z Windowsem spadł do granicy błędu pomiarowego, czyli 0,1%. Decyzja o zaprzestaniu wsparcia nie pozostanie bez odpowiedzi. Moim zdaniem kwestia podobnego ruchu w stosunku do wariantu 8.1 to już kwestia czasu. Osoby, korzystające z 10 Mobile, mogą być nieco spokojniejsze, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby Amerykanie przyspieszyli cały proces.

Tu jedynie bezpiecznie mogą czuć się posiadacze HP Elite x2, który może liczyć na lepsze wsparcie. Dziwię się, że Microsoft na dobre zaniedbuje swoją platformę – powstanie Surface Phone na razie stoi pod wielkim znakiem zapytania. Czy rzeczywiście potrzebują telefonu w swojej ofercie?

źródło: Microsoft przez The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu