Sony

Smartfon Sony z Windows Phone to moim zdaniem bardzo dobry pomysł

Konrad Kozłowski
Smartfon Sony z Windows Phone to moim zdaniem bardzo dobry pomysł
17

Platforma mobilna Microsoftu sukcesywnie zdobywa uznanie użytkowników. Rosnące zainteresowanie klientów nie wynika jedynie z działań firmy z Redmond rozwijającej system, lecz w równym stopniu zasługę należy przypisać Nokii, która przygotowuje naprawdę dobre urządzenia z Windows Phone. Pojawienie się...

Platforma mobilna Microsoftu sukcesywnie zdobywa uznanie użytkowników. Rosnące zainteresowanie klientów nie wynika jedynie z działań firmy z Redmond rozwijającej system, lecz w równym stopniu zasługę należy przypisać Nokii, która przygotowuje naprawdę dobre urządzenia z Windows Phone. Pojawienie się nowego gracza na rynku opanowanym przez fińska firmę mogłoby wiele zmienić. Zmienić na lepsze.

Aktualnie smartfony z rodziny Lumia nie mają żadnej konkurencji, jeżeli chodzi o sprzęt z mobilnymi “okienkami”. Kolejne modele cieszą się sporą popularnością, będąc coraz lepszą alternatywą dla urządzeń opartych o mobilne systemy od Google i Apple. Z tego miejsca można więc pogratulować Nokii determinacji i zaangażowania, które przynosi efekty.

Niestety, taka sytuacja ma też swoje złe strony, ponieważ klienci zainteresowani platformą Windows Phone nie mają w rzeczywistości innego wyboru niż zakup jednego ze smartfonów Lumia. Z całą pewnością znajdą się przecież takie osoby, które nie darzą sympatią produktów Nokii. Nie należę do tego grona, lecz niejednokrotnie spotkałem się z taką opinią. Być może sytuacja ta ulegnie zmianie, gdy Microsoft zdecyduje się obniżyć stawki opłat licencyjnych dla producentów, którzy byliby zainteresowani przygotowaniem urządzeń z Windows Phone.

Nieprzerwanie od kilku lat, Sony jest o krok być stać się jednym z nich. Pierwsze prototypy, których zdjęcia zawitały do sieci, oznaczone były logiem marki Sony Ericsson, lecz do dnia dzisiejszego nie doczekaliśmy się wprowadzenia na rynek żadnego z testowanych urządzeń. Prawdopodobnie Japończycy nie byli jeszcze tak blisko przedstawienia smartfona z Windows Phone jak dzisiaj. W wywiadzie z serwisem TechRadar, szef działu mobilnego Sony w Europie - Pierre Perron - przyznał, że firma przez cały czas prowadzi w tej sprawie rozmowy z Microsoftem. Dodał również, że Sony nie chce być producentem mającym w swej ofercie urządzenia tylko z jednym systemem, a zaraz po Androidzie to właśnie Windows Phone wydaje się być pierwszym w kolejce wyborem dla Sony.

Odrębną kwestią są jednak ambicje firmy z Japonii i chęć dostarczenia użytkownikom czegoś więcej niż tylko samej platformy. Zadziwia mnie fakt, iż na przestrzeni tych kilkudziesięciu miesięcy prac nad prototypami urządzeń, Sony nie było w stanie przygotować czegoś takiego. Tym bardziej mając na uwadze liczebność aplikacji od Sony dostępnych tylko na smartfonach Xperia. Po upływie takiej ilość czasu nie powinniśmy mieć jednak większych obaw o to, co może nam zaproponować firma rodem z Japonii.

Windows Phone potrzebuje takiego partnera jak Sony. Marki rozpoznawalnej na całym świecie, która będzie w stanie konkurować z Nokią, a ta “wenętrzna” rywalizacja nie zaskutkuje niczym innym niż jeszcze ciekawszymi produktami. Spowoduje to także zwiększenie zróżnicowania smartfonów z Windows Phone, co powinno przełożyć się na większe zainteresowanie klientów. Dobrym momentem na zaprezentowanie przez Sony smartfona z Windows Phone będzie zapowiadana na kwiecień konferencja Microsoftu poświęcona aktualizacji systemu do wersji 8.1. Czyżby urządzenia z serii Vaio miały być już niedługo kojarzone nie tylko z laptopami?

Zdjęcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu