Felietony

Smartfon i tablet w jednym od Asusa oraz nowy wyświetlacz Pixel Qi - ciekawostki z Computex

Szymon Barczak
Smartfon i tablet w jednym od Asusa oraz nowy wyświetlacz Pixel Qi - ciekawostki z Computex
2

W Tajpei na Tajwanie trwają właśnie jedne z największych targów elektroniki użytkowej na świecie - Computex Taipei 2011. Prezentuje się tam niezliczona liczba firm ze swoimi produktami, często prototypami. Wśród rzeszy tej elektroniki można znaleźć perełki. Czytając informacje na temat sprzętu, jaki...

W Tajpei na Tajwanie trwają właśnie jedne z największych targów elektroniki użytkowej na świecie - Computex Taipei 2011. Prezentuje się tam niezliczona liczba firm ze swoimi produktami, często prototypami. Wśród rzeszy tej elektroniki można znaleźć perełki. Czytając informacje na temat sprzętu, jaki został pokazany na targach, trafiłem na dwa, na które warto zwrócić uwagę - Asus Padfon oraz nowy wyświetlacz Pixel Qi.

Asus Padfon to projekt tabletu, do którego od tyłu możemy wsadzić smartfona. Na początku tego roku Paweł pisał o podobnym rozwiązaniu pochodzącym od Motoroli, które dotyczyło jednak połączenia netbooka i smartfona. Podstawą tabletu jest smartfon, którego moc obliczeniowa może w dalszej kolejności zasilić tablet. Ciekawy jestem jak na tego typu nowości zareaguje rynek. Myślę, że w dobie przenoszenia coraz większej liczby usług do chmury nie jest potrzebne zachowywanie synchronizacji danych lokalnie w taki sposób, gdzie te same dane występują w tablecie, jak i w smartfonie, gdyż ten drugi stanowi bazę tego pierwszego.

Tablet czy netbook to urządzenia, które zasadniczo wymagają większej mocy obliczeniowej. Uważam, że noszenie w kieszeni mocy obliczeniowej tego typu urządzeń to nie do końca dobre rozwiązanie ot, chociażby ze względu na wydajność baterii czy sam koszt urządzenia - przypadkowe zniszczenie tego typu smartfona zaboli podwójnie, bo pośrednio zniszczył się także i netbook czy tablet.

Padfon ma pojawić się na rynku pod koniec tego roku, wyposażony w Androida Ice Cream Sandwich, który pojawi się właśnie w tym okresie.

Drugą ciekawostką zaprezentowaną na tegorocznym Computex Taipei jest nowy wyświetlacz Pixel Qi, o którym to pisałem przeszło tydzień temu. Poniższe wideo prezentuje ten 10-calowy ekran o rozdzielczości 1280x800 pikseli w pełnej okazałości.

Jak widać, światło dzienne w ogóle nie przeszkadza w odczytaniu treści wyświetlonych na ekranie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Tabletsmartphoneasus