Sprzęt

Jeśli już kupować słuchawki z mikrofonem, to jakie?

Paweł Winiarski
Jeśli już kupować słuchawki z mikrofonem, to jakie?
17

Teoretycznie można prowadzić sieciowe rozmowy audio i wideo z wykorzystaniem głośników i mikrofonu komputera. Aby jednak w pełni cieszyć się tym sposobem komunikacji, warto zainwestować w dobre słuchawki z mikrofonem.

Czym kierować się podczas wyboru słuchawek z mikrofonem?

Jakie zastosowanie mają słuchawki z mikrofonem? Jest ich przynajmniej kilka. Mogą służyć zarówno do grania przy jednoczesnej komunikacji ze znajomymi, jak również do prowadzenia rozmów głosowych w komunikatorach internetowych. Część z użytkowników będzie je trzymać na głowie przez długie godziny, inni skorzystają ze sprzętu wyłącznie w razie potrzeby nagłej rozmowy. Nie oznacza to jednak, że nie warto zainwestować w dobrą, wygodną konstrukcję, która zapewni świetną jakość dźwięku, dobrze przeniesie nasz głos do wirtualnego świata, ale również zapewni wygodę dla głowy i uszu.

Kupując słuchawki z mikrofonem trzeba więc zwrócić uwagę na kilka aspektów. Słuchawki nauszne może i będą duże, zapewnią jednak największy komfort, szczególnie jeśli będą dobrze leżeć na głowie, a uszy schowają się w muszlach - ich wygoda jest bardzo istotna, a docenicie ją właśnie przy długim korzystaniu ze sprzętu.

Słuchawki z mikrofonem powinny również posiadać solidny pałąk i ramię mikrofonu. Pierwszy sprawi, że mimo regulacji oraz wyginania się urządzenia na głowie, starczy on na długie lata - warto też uważać z bardzo elastycznymi ramionami mikrofonu, zdecydowanie lepszym wyborem będzie solidna, plastikowa konstrukcja.

Zobacz też: Najlepsze myszki gamingowe

Warto również zwrócić uwagę na kompatybilność z różnymi platformami - fajnie kiedy te same słuchawki mogą być używane zarówno z PC, jak również konsolami czy smartfonami. Istotna jest też oczywiście jakość dźwięku oraz jakość mikrofonu - co bowiem z tego jeśli słuchawki świetnie wyglądają, są bardzo wygodne, a ich najgorszą cechą jest kiepska jakość emitowanego i rejestrowanego dźwięku, co praktycznie uniemożliwia komfortowe korzystanie z nich.

Oto kilka modeli, które warto wziąć pod uwagę szukając słuchawek z mikrofonem.

Sennheiser PC 350 SE

Świetne słuchawki charakteryzujące się systemem EAR (Eargonomic Acoustic Refinement), który zapewnia kierowanie precyzyjnego i czystego dźwięku prosto do ucha - pozwala to na łatwiejsze odnalezienie źródła przestrzennego dźwięku, co bez wątpienia przyda się podczas rozgrywki. Pewne kontrowersje może budzić bardzo masywna konstrukcja ramienia z mikrofonem, jednak dzięki temu trudno go uszkodzić, a i sam mikrofon rejestruje dźwięk w naprawdę dobrej jakości.

HyperX Cloud II

HyperX Cloud II uważane są za jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze słuchawki gamingowe za rozsądne pieniądze. Ale sprawdzą się również podczas rozmów na Skype czy jakimkolwiek innym komunikatorze, który pozwala na rozmowy audio i wideo. Poza bardzo dobrym i selektywnym mikrofonem, sprzęt charakteryzuje świetna jakość dźwięku, którą udało się osiągnąć dzięki zupełnie nowemu modułowi sterowania z kartą dźwiękową USB. Wygodny i przyjemny mechanizm uruchamiania dźwięku 7.1, który oferuje konkretną głębię dźwięku, bardzo istotną podczas sieciowych starć.

Zobacz też: Jaką klawiaturę bezprzewodową wybrać?

Razer Kraken USB

Słuchawki Razer Kraken USB zostały podobno stworzone wraz z profesjonalnymi graczami by zapewnić jak najlepsze wrażenia podczas sieciowej zabawy. Sprzęt charakteryzuje duża dynamika dźwięku oraz szerokie pasmo jego przenoszenia, czyste brzmienie i dobrej jakości mikrofon. Słuchawki charakteryzuje też niezłe wytłumienie, które pozwala całkowicie skupić się na rozgrywce - lub na rozmowie w komunikatorze.

HyperX Stinger

Bardzo wygodne słuchawki z kierunkowymi przetwornikami 50 mm, które wysyłają dźwięk bezpośrednio do ucha, co jest bardzo istotne podczas sieciowych rozgrywek i precyzyjnego odnalezienia przeciwników. Mikrofon z funkcją redukcji szumów i wygodnym systemem jego wyciszania zapewni bardo dobrą jakość dźwięku podczas rozmowy ze znajomymi podczas wspólnej gry lub głosowego czatu. Zestaw posiada certyfikat TeamSpeak i Discord.

Turtle Beach Recon 60P


Dobre, choć niedrogie dla graczy, które podłączycie zarówno do PC jak i PS4 za pomocą USB, jak również mini-jacka na przykład do smartfona czy tabletu. Headset posiada miękkie poduszki ze sztucznej skóry, które nieźle odcinają od dźwięków otoczenia. Dostajemy tu przetworniki o średnicy 40 mm oraz odłączany, giętki mikrofon. Dobry sprzęt za rozsądne pieniądze.

grafika

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu