Komunikatory

Darmowy Slack będzie lepszy, a płatny - droższy. Pierwsza podwyżka cen w historii

Kacper Cembrowski
Darmowy Slack będzie lepszy, a płatny - droższy. Pierwsza podwyżka cen w historii
4

Slack pierwszy raz w historii podnosi ceny, przy okazji znacznie ulepszając darmowy plan.

Na oficjalnym blogu Slacka pojawił się nowy wpis, informujący o podwyżkach cen, które nadejdą we wrześniu. Co jednak warto zaznaczyć, jest to pierwsza podwyżka cen od czasu powstania Slacka w 2014 roku - i dotyczy wyłącznie planu Pro.

Slack Pro drożeje. Firma pierwszy raz w historii podnosi ceny

Od początku września plan Pro podrożeje z 8 USD do 8,75 USD w skali miesiąca, a przy zakupie planu na cały rok, kwota za jeden miesiąc wzrośnie z 6,67 USD do 7,25 USD. Wzrost cen za plan Pro dotyczy klientów na całym świecie - plany Business+ czy Enterprise Grid (niestandardowe plany tworzone dla korporacji) pozostaną bez zmian.

Istnieje jednak sposób na pewne ominięcie podwyżek w ciągu najbliższego roku. Jeśli zrezygnujecie z bieżącego planu i wykupicie Pro na rok do 1 września, będziecie mieli cały ten okres po niższej cenie. Jeśli korzystacie z planów miesięcznych, możecie wykupić do końca sierpnia plan roczny - wtedy również podwyżki przez pewien czas nie będą Was dotyczyć.

Źródło: Slack

Bezpłatny Slack doczeka się wielu ulepszeń

Slack przy okazji postanowił ulepszyć pod wieloma względami swój bezpłatny plan. Slack Free do tej pory wyświetlał ostatnie 10 tysięcy wiadomości i pliki o łącznej wielkości do 5 GB. Od 1 września użytkownicy korzystający z bezpłatnej wersji Slacka będą mogli wyświetlać wiadomości i przesłane pliki z ostatnich 90 dni, bez żadnych limitów.

Dodatkowo, darmowy plan zostanie rozszerzony o funkcję Clips, która pozwala wysyłać pliki wiadomości audio, wideo i udostępnianie ekranu w kanałach ogólnych i oknach z wiadomościami prywatnymi. Wszystkie te zmiany również wejdą w życie 1 września.

Koniec wakacji przyniesie zatem sporo zmian dla użytkowników Slacka - i chyba spokojnie można przyznać, że w większości pozytywnych. Podwyżki nie są przerażająco duże, a dla małych firm bezpłatny plan w większości przypadków bez problemu wystarczy - po dodaniu Clips i nowego limitu wyświetlanych wiadomości oraz plików, jedynym istotnym brakiem są ograniczenia Huddle’a.

Źródło: Slack Blog

Obrazek wyróżniający: Scott Webb / Unsplash

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news