Felietony

Skype w nowej wersji, przeznaczonej specjalnie dla Windows 8

Marcin Kamiński
Skype w nowej wersji, przeznaczonej specjalnie dla Windows 8
5

Czy używacie jeszcze komunikatora Skype? Jeżeli tak, lub chociaż pamiętacie ten program z przeszłości, zainteresować powinna Was informacja o nadejściu nowej edycji popularnej aplikacji do prowadzenia rozmów z internautami z całego świata. Mowa o wersji przeznaczonej na nadchodzący system operacyjny...

Czy używacie jeszcze komunikatora Skype? Jeżeli tak, lub chociaż pamiętacie ten program z przeszłości, zainteresować powinna Was informacja o nadejściu nowej edycji popularnej aplikacji do prowadzenia rozmów z internautami z całego świata. Mowa o wersji przeznaczonej na nadchodzący system operacyjny Windows 8. Co nowego zobaczymy w Skype pod nowe „okienka”? Zmieniony wygląd i kilka niespotykanych wcześniej funkcji.

Wedle zapowiedzi autorów, nowy Skype pod Windows 8 ma być prosty, szybki i piękny. Czy to wszystko prawda przekonamy się już 26 października, kiedy to udostępniona zostanie pełna wersja programu. Do tej pory wygląd i nowe opcje możemy ocenić na podstawie oficjalnych zrzutów ekranowych oraz filmu, które prezentujemy poniżej.

Skype pod Windows 8 koncentrować ma się już na ekranie głównym na utrzymywaniu kontaktu z wybranymi osobami: oprócz listy aktualnie prowadzonych rozmów głosowych i chatów na stronie głównej aplikacji ujrzymy listę znajomych oraz spis ulubionych kontaktów.

Dzwonienie na zewnętrzne numery telefonów odbywać będzie się za pomocą znanej z normalnych słuchawek klawiatury numerycznej. Na tym samym ekranie w widocznym miejscu umieszczono informację o stanie naszego konta Skype i pozostałych kredytach do wykorzystania.

Co warte uwagi, Skype pod Windows 8 informować będzie nas o nadchodzących rozmowach w tle, podczas poruszania się po menu systemu lub innych aplikacjach. Co więcej, dostępny ma być widok dzielenia ekranu na część dla komunikatora Skype i część dla innego programu – dzięki tej funkcji możliwe będzie prowadzenie wideo rozmowy z wybraną osobą i tworzenie notatek, przeglądanie sieci czy nawigacja po mapie w tym samym czasie.

Najnowsza wersja Skype’a będzie dodatkowo kompatybilna z aplikacją People, wbudowaną w system operacyjny Windows 8. Jest to książka adresowa z kontaktami do znajomych osób, która dzięki integracji ze Skype umożliwiać będzie wykonywanie połączeń bezpośrednio z poziomu wirtualnego adresownika.

Ja osobiście programu Skype nie używam już od kilku dobrych miesięcy, podobnie jak odzwyczaiłem się od kontaktów poprzez Gadu-Gadu. Czy nowa wersja Skype’a, dedykowana specjalnie dla Windows 8, przekona mnie do powrotu do tej aplikacji? Nie wydaje mi się, a spowodowane jest to nawet nie samymi zmianami w programie, które wyglądają zachęcająco, ale z powodu prostego faktu – nie posiadam znajomych, z którymi do utrzymania kontaktów Skype jest mi niezbędny.

Źródło: Skype Blog

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Skype