Skype

Skype Meetings, czyli Microsoft uruchamia grupowe wideorozmowy w przeglądarce

Tomasz Popielarczyk
Skype Meetings, czyli Microsoft uruchamia grupowe wideorozmowy w przeglądarce
5

Portfolio Microsoftu rozszerza nowa usługa. Skype Meetings ma pozwalać firmom na sprawne prowadzenie grupowych wideorozmów, wymianę materiałów oraz prowadzenie prezentacji.

Usługa Skype Meetings jest przede wszystkim adresowana do małych firm i ma służyć prowadzeniu grupowych rozmów bezpośrednio w oknie przeglądarki. Użytkownicy mogą w ten sposób udostępniać sobie slajdy z PowerPointa lub oznaczać elementy wirtualnym laserowym wskaźnikiem. Organizator ma też prawo wyciszania członków rozmowy. Całość jest bezpłatna. przez 60 dni otrzymujemy możliwość organizowania rozmów w gronie 10 osób. Po tym czasie liczba ta zostaje ograniczona do trzech. Aby korzystać dalej ze wszystkich dostępnych funkcji, niezbędna jest subskrypcja Office 365.

Warto dodać, że bezpłatny Skype na PC oraz urządzenia mobilne pozwala na prowadzenie rozmów grupowych i to nawet w gronie 25 osób jednocześnie. Webowa wersja komunikatora została jednak tej opcji pozbawiona. Najwyraźniej Skype Meetings to swoista alternatywa i wabik na użytkowników biznesowych, którzy jako pierwsi mogą otrzymać tak naprawdę pełnowartościową, webową wersję przeglądarkowego Skype'a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu