Felietony

SkyFire na iPada czyli czy warto wydać $5 na flasha?

Grzegorz Marczak
SkyFire na iPada czyli czy warto wydać $5 na flasha?
24

SkyFire to przeglądarka internetowa obsługująca flasha na urządzeniach takich jak iPhone czy iPod. Cena tej przeglądarki na te urządzenia wynosiła $2,99 dolara. Mimo to firma osiągnęła blisko milion dolarów w sprzedaży w czasie zaledwie tygodnia od premiery w sklepie Apple (i to nawet przy początko...

SkyFire to przeglądarka internetowa obsługująca flasha na urządzeniach takich jak iPhone czy iPod. Cena tej przeglądarki na te urządzenia wynosiła $2,99 dolara. Mimo to firma osiągnęła blisko milion dolarów w sprzedaży w czasie zaledwie tygodnia od premiery w sklepie Apple (i to nawet przy początkowej wpadce z serwerami konwertującymi treści do formy przyjaznej dla iOS).

W każdym razie dzisiaj po zaledwie 7 dniach oczekiwania aplikacja SkyFire ukazała się w wersji na iPada. Niestety wraz z większym rozmiarem okna przeglądarki urosła też cena do aż $4,99.

Oczywiście nie płacimy tylko za możliwość odtwarzania Flasha, SkyFire ma coś co wygląda na wbudowany w przeglądarkę klient dla takich serwisów jak Twitter czy Facebook i wiele innych gadżetów (czytanie RSS itp). Nie jestem jednak specjalnie zwolennikiem takich rozwiązań - dla mnie ideałem przeglądarki jest Chrome. Czysty, prostu i skuteczny.Pytanie więc czy warto wydać 5 dolarów tylko po to aby móc oglądać flash na iPadzie? Mając to urządzenie od kilku miesięcy muszę przyznać, że nie odczułem krytycznej potrzeby uruchomienia aplikacji w flash. Przyznam jednak, że trafienie na stronę z flashowymi komponentami bywało czasem irytujące. No i dzieci nie mogą odwiedzać strona z grami we flashu.

Nie wiem też jak sprawować się będzie SkyFire na iPadzie a 5 dolarów to już dla mnie górna granica na kupowanie kota w worku. Jeśli ktoś z was kupi tę przeglądarkę na iPada proszę więc o informacje czy warto? Ja na razie z zakupem się wstrzymam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

flashiPad