Felietony

Startups.pl na Allegro

Grzegorz Marczak
Startups.pl na Allegro
33

Nie wiem czy to zła wróżba ale wygląda na to, że na katalogu startupów w Polsce zarobić nie można. Serwis który od dość dawna przestał być aktywny jeśli chodzi o startupową scenę pojawi się ostatecznie na Allegro - chodzi mi oczywiście o Startups.pl Na sprzedaż jest domena w raz z całym serwisem....

Nie wiem czy to zła wróżba ale wygląda na to, że na katalogu startupów w Polsce zarobić nie można. Serwis który od dość dawna przestał być aktywny jeśli chodzi o startupową scenę pojawi się ostatecznie na Allegro - chodzi mi oczywiście o Startups.pl

Na sprzedaż jest domena w raz z całym serwisem. Obecna kwota licytacji to 306 PLN co oczywiście nie wystarcza aby osiągnąć minimum jakie ustawił sprzedawca.

Ostatnio dostałem przynajmniej kilka pytań o to czy i gdzie jest miejsce w którym można znaleźć informacje o nowych startupach - zawsze oczywiście odsyłałem wszystkich na Antyweb. Tak na poważnie jednak nie ma w tej chwili poza katalogiem na startups.pl jednego centralnego punktu z ogłoszeniami o nowych startupach.Z tej perspektywy przejęcie i rozkręcenie startups.pl wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Czy natomiast można liczyć na dużą oglądalność i zyski? Szczerze wątpię - w Polsce nie powstaje na tyle dużo ciekawych serwisów aby startups.pl mógł serwować codziennie nowe treści. Do tego o startupach rozmawia się wszędzie łącznie z Goldenline i Facebookiem dlatego trudno będzie stworzyć w okół tego serwisu społeczność.

Mimo wszytko mam nadzieje, że startups.pl zostanie przejęty przez osobę chętną posprzątać i popchnąć trochę ten serwis do przodu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

startups.pl