Felietony

SkyDrive i Deezer dostępne na Xbox 360 i to ma sens!

Grzegorz Marczak
SkyDrive i Deezer dostępne na  Xbox 360 i to ma sens!
24

Nie wszystkie aplikacje na konsolach mają sens, nie wiem na przykład po co mi Facebook czy Twitter skoro wprowadzenie zdania tekstu kończy się dosłownie syzyfową pracą. Co innego jednak możliwość szybkiego obejrzenia właśnie zrobionych zdjęć czy filmu. Taką możliwość zyskają użytkownicy konsoli...

Nie wszystkie aplikacje na konsolach mają sens, nie wiem na przykład po co mi Facebook czy Twitter skoro wprowadzenie zdania tekstu kończy się dosłownie syzyfową pracą. Co innego jednak możliwość szybkiego obejrzenia właśnie zrobionych zdjęć czy filmu. Taką możliwość zyskają użytkownicy konsoli Xbox 360 ponieważ od dziś dostępna jest dla nich aplikacja SkyDrive (Microsoftowy odpowiednik Dropboxa) - a przynajmniej tak podaje Microsoft.

Aplikacja SkyDrive obsługuje sterowanie głosem i gestami Kinect (poza oczywiście klasycznym padem). Oznacza to, że pokazem slajdów ze zdjęć w SkyDrive można wygodnie sterować, leżąc na tapczanie i krzycząc na telewizor lub machając do niego ręką. Tak naprawdę jednak tym prostym sposobem Microsoft rozwiązuje problem wielu użytkowników którzy do tej pory na różne sposoby kombinowali jak na szybko wyświetlić na dużym ekranie zdjęcia czy filmy z komputera. Jest na to oczywiście kilka sposobów ale nie wszystkie są łatwe, oczywiste i działają dobrze.

Na Xboxa 360 od dziś ma być też dostępna aplikacje Deezera, także oprócz oglądania fotek i filmów będziemy mogli teraz posłuchać naszej ulubionej muzyki. Poza rekomendowanymi listami przebojów oraz najnowszych hitów, aplikacja pozwala na wyszukiwanie ulubionych utworów w bazie ponad 20 milionów piosenek.

Jako użytkownik Xboxa cieszą mnie takie nowości, mam też jednak jedno zasadnicze pytanie do Microsoftu. Kiedy będzie nowa konsola? Rozumiem, że obecna konstrukcja jeszcze ciągnie ale naprawdę to już są opart a różnica między PC a Xbox 360 jeśli chodzi o jakoś grafiki to już przepaść.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu