Polska

Skoro WP kupiło Money.pl to czy Onet kupi Bankiera?

Grzegorz Marczak
Skoro WP kupiło Money.pl  to czy Onet kupi Bankiera?
11

Grupa Wirtualna Polska ogłosiła dziś przejęcie 14-letniego serwisu Money.pl, czyli klasyczny zestaw biznesowych newsów, z w miarę dobrym zasięgiem plus porównywarka i sprzedaż produktów finansowych. Pomimo 3,7 miliona użytkowników ten zakup zdecydowanie możemy zakwalifikować do e-commerce, poniew...

Grupa Wirtualna Polska ogłosiła dziś przejęcie 14-letniego serwisu Money.pl, czyli klasyczny zestaw biznesowych newsów, z w miarę dobrym zasięgiem plus porównywarka i sprzedaż produktów finansowych.

Pomimo 3,7 miliona użytkowników ten zakup zdecydowanie możemy zakwalifikować do e-commerce, ponieważ jak zakładam, to właśnie pośrednictwo przy sprzedaży usług finansowych jest najważniejszym źródłem dochodów w tym biznesie.

"Grupa Wirtualna Polska podpisała umowę zakupu 100% udziałów w Grupie Money, jednej 
z najmocniejszych marek w polskim internecie, przez co wzmacnia pozycję lidera w prestiżowej kategorii „Biznes, Finanse, Prawo”. Inwestycja ta stanowi także fundament do dalszego rozwoju Grupy WP w obszarze finansowego e-commerce. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Grupa Money prowadzi działalność redakcyjną, reklamową oraz e-commerce. Flagowym produktem jest powstały 14 lat temu serwis Money.pl – jeden z najpopularniejszych portali finansowych w Polsce. Serwisy Grupy miesięcznie docierają do ponad 3,7 mln użytkowników.

Naszą ambicją i jednocześnie jednym z celów strategicznych, konsekwentnie realizowanym od lutego br., jest inwestycja w wysokiej jakości, opiniotwórcze treści. Włączenie tak uznanej marki jak Money.pl do naszego portfolio jest naturalnym krokiem w kierunku realizacji tej strategii. Nasza redakcja biznesowa poszerza się o zespół uznanych dziennikarzy i ekspertów z takich dziedzin jak giełda, raporty gospodarcze, analityka finansowa oraz prawo. – mówi Jacek Świderski, Prezes Zarządu Grupy Wirtualna Polska"

Warto przypomnieć, że jest to kolejne wzmocnienie Grupy WP bez odpowiedzi ze strony największego rywala, czyli Onetu. Czy może taką odpowiedzią będzie przejęcie Bankier.pl, który został już jakiś czas temu wystawiony na sprzedaż?

Przypomnę, że od momentu kiedy Naspers zrobił porządki w swojej grupie, dzieląc ją na kilka segmentów do wizji grupy przestały między innymi pasować takie polskie serwisy jak Wykop.pl czy właśnie Bankier.pl. Oba zostały wystawione na sprzedaż i oczekują na swój moment.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu