Ciekawe strony

Sprawdzanie firm na Allegro - wystarczy link do ich aukcji

Grzegorz Ułan
Sprawdzanie firm na Allegro - wystarczy link do ich aukcji
5

Rating24 to serwis, gdzie można w jednym miejscu sprawdzić firmy pod kątem opinii w sieci, uzyskanych certyfikatów, aktywności w serwisach społecznościowych czy płynności finansowej. Ostatnio uruchomili dodatkową funkcjonalność, a mianowicie możliwość sprawdzenia firm prowadzących swoją sprzedaż na portalu aukcyjnym Allegro. Wydaje się to ciekawych i przydatnym pomysłem, czasem ciężko odnaleźć ich dane w opisach aukcji, a i dane czy opinie z samego Allegro mogą wydawać się niewystarczające, by uzyskać wszystkie istotne informacje.

Potrzeby sprawdzania firm, w których dokonujemy zakupów nie muszę chyba tłumaczyć, to niezwykle istotne, by nie naciąć się na nierzetelne podmioty, których w polskiej sieci nie brakuje. Rating24 na stronie głównej umożliwia sprawdzanie wszystkich zarejestrowanych firm, wystarczy wpisanie jej NIP-u czy nazwy, by wyświetlić sporo informacji. Podobny serwis opisywałem Wam cztery lata temu - Przeswietl.pl, ale tam wiele danych dostępnych jest po uiszczeniu opłaty. Rating24 na tę chwilę jest darmowy.

Z ciekawszych opcji, dostępnych po założeniu konta można wymienić możliwość monitorowania wybranych firm, pod względem zmieniającej się ogólnej oceny, z tego też poziomu można przejść bezpośrednio do raportu ze szczegółami.

Opinie wyświetlają się z dostępnych w sieci serwisów, takich jak Opineo, Ceneo czy Goldenline w postaci wykresów z liczbą opinii negatywnych i pozytywnych. Po kliknięciu w logotyp wybranego serwisu przeniesieni jesteśmy do właściwej podstrony, gdzie możemy zapoznać się ze szczegółami.

A jak działa skaner Allegro? Podobnie, z tym że nie musimy wyszukiwać NIP-U czy nazwy firmy, która wystawia akurat wybrany przez nas przedmiot, wystarczy wkleić link do aukcji i jeśli wystawca prowadzi działalność gospodarczą pobierze nam i wyświetli nam jego dane, informacje o stronie www, profilach społecznościowych, no i o opiniach zebranych w sieci.

Źródło: Wykop.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu