Moje przemyślenia

Sklep z MP3 od Google do kompletu

Grzegorz Ułan
Sklep z MP3 od Google do kompletu
63

Google systematycznie podsuwa nam swoje nowe usługi, odświeża stare. Do kompletu, brakuje jeszcze sklepu z muzyką, profili firmowych na G+ oraz udostępnienia tych wszystkich nowości użytkownikom Google Apps. Sklep z muzyką, Google planuje otworzyć w ciągu najbliższych tygodni, by zdążyć przed premie...

Google systematycznie podsuwa nam swoje nowe usługi, odświeża stare. Do kompletu, brakuje jeszcze sklepu z muzyką, profili firmowych na G+ oraz udostępnienia tych wszystkich nowości użytkownikom Google Apps. Sklep z muzyką, Google planuje otworzyć w ciągu najbliższych tygodni, by zdążyć przed premierą nowego iTunes z usługą iTunes Match, już dostępną w deweloperskiej wersji. Sklep prawdopodobnie połączony będzie, z uruchomioną w maju, usługą Google Music

Jak podaje TNYT, Google jest w trakcie negocjacji z dużymi wytwórniami płytowymi. Wprawdzie odmawia szczegółowego komentarza w tej sprawie, wiadomo jednak, że dotychczasowe rozmowy skupiały się nad oczekiwaniami wytwórni, do wprowadzenia większych zabezpieczeń do usługi, ograniczających piractwo.

Kwestie nie wypowiadania się przez Google w temacie planów wprowadzania swoich usług, sprawdziliśmy również na swoim podwórku. Na pytanie wysłane do Google Polska, kiedy użytkownicy płatnych kont Google Apps, będą mogli zacząć korzystać z nowości udostępnianych innym użytkownikom, dostaliśmy standardową i lakoniczną odpowiedź:

Prosimy jeszcze o trochę cierpliwości. Ciężko pracujemy nad tym, aby funkcje dostępne w ramach projektu Google+ udostępnić użytkownikom Google Apps w niedalekiej przyszłości.

Osobiście rozumiem taką politykę - "jak będzie, to będzie", jednak o ile zrozumiała jest wstrzemięźliwość w komentarzach, przy tak trudnym temacie jak uruchomienie sklepu muzycznego, o tyle ciężej mi zrozumieć milczenie w sprawie nowości w Google Apps. Jeżeli Google odmawia komentarza w sprawie daty wprowadzenia danej usługi, to wiadomo, nie chce zawieść użytkowników w przypadku przesunięcia się terminu, w razie niespodziewanych problemow. Jednak już na wyjaśnienie, jakie to problemy? Z czego wynika taki długi termin oczekiwania, zniecierpliwieni użytkownicy tych usług już przecież zasługują.

Mamy nadzieję, iż otrzymamy jeszcze szczegółową odpowiedź od Google, w nurtujących Was kwestiach, zwłaszcza użytkowników Google Apps. Często piszecie o tym w komentarzach pod artykułami o nowościach w Google. To z uwagi na Was staramy się uzyskać jakieś bliższe informacje na ten temat.

P.S
W temacie Google Music, dysponuję 4 zaproszeniami do tej usługi. Pierwszym czterem chętnym osobom wyślę takowe, na podany w komentarzach email.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mp3Google Music