Moje przemyślenia

AntyApps - ruszamy z świetnym blogiem o aplikacjach mobilnych!

Grzegorz Marczak
64

Miło mi poinformować, że właśnie urodził się drugi blog firmowany marką Antyweb czyli AntyApps. Będzie to miejsce gdzie użytkownicy różnej maści smartphonów codziennie znajdą recenzje i zapowiedzi ciekawych aplikacji mobilnych. Gdyby to był startup to powiedziałbym, że problemem jaki chce rozwią...

Miło mi poinformować, że właśnie urodził się drugi blog firmowany marką Antyweb czyli AntyApps.

Będzie to miejsce gdzie użytkownicy różnej maści smartphonów codziennie znajdą recenzje i zapowiedzi ciekawych aplikacji mobilnych. Gdyby to był startup to powiedziałbym, że problemem jaki chce rozwiązać jest trudne dotarcie do ciekawych mobilnych produkcji na systemy takie jak Android, iOS i za chwilę WP7. Na AntyApps nie będzie natomiast newsów i informacji o rynku mobilnym, producentach telefonów i generalnie żadnych rzeczy nie związanych z aplikacjami.

Skupiamy się co widać po nawigacji jedynie na 3 systemach mobilnych - jeśli natomiast będzie taka potrzeba (i możliwości) to nic nie stoi na przeszkodzie aby dodawać kolejne. Zaczynamy jednak w składzie iOS, Android i WP7. Kolejna rzecz to kategorie, które na chwilę obecną reprezentowane są przez gry, media, biuro, narzędzia oraz tablety.AntyApps ma właściwie typową konstrukcję blogową oprócz przeładowywania dynamicznego treści w momencie korzystania z nawigacji, która pozwala nam w łatwy sposób filtrować informacje. Możemy więc szybko wybrać Androida i zaznaczyć następnie gry i płatne - do takiej selekcji generuje się automatycznie RSS, który możecie dodać do czytnika i w ten sposób obserwować jedynie przefiltrowane treści. Mam nadzieję, że ta funkcja będzie dobrze się sprawować i pozwoli czytelnikom szybko dotrzeć do interesujących ich aplikacji.

Na AntyApps znajdziecie też prosty formularz dzięki któremu możecie podrzucić nam informacje o ciekawej aplikacji mobilnej jaką znaleźliście lub z jakiej korzystacie. Zachęcam też do zgłaszania własnych produkcji jeśli jesteście twórcami aplikacji - tego typu zgłoszenia będą traktowane priorytetowo. Docelowo chciałbym zrobić ranking najlepszych polskich aplikacji mobilnych

I to właściwie tyle, bo więcej o AntyApps i kodzie jaki pod niego został przepisany czy stworzony nie ma co pisać. Pozostaje tylko czytać do czego was zachęcam! W tej chwili dla AntyApps piszą : Szymon Barczak, Jakub Tepper oraz Beniamin Durski tak więc jak widzicie jest to bardzo konkretny zespół.

Startujemy z ponad 40 wpisami także na początek jest co czytać, choć nie ma jeszcze opisu i recenzji aplikacji na WP7 (ale to szybko nadrobimy). Moim celem jest aby AntyApps był aktualizowany codziennie o ciekawe recenzje i informacje dotyczące aplikacji mobilnych. Pomysłów co do tego jak rozbudowywać AntyApps mam bardzo dużo ale zgodnie z zasadą startujemy z czymś prostym po to żeby to później rozbudowywać.

Na końcu podziękowania dla Mashup Media i Netizens - bez nich nie powstał by ten blog. Z czystym sumieniem mogę polecić te dwie firmy każdemu kto szuka partnerów do stworzenia czegoś własnego w sieci.

Ps. Jeśli znajdziecie jakieś błędy lub natraficie na problemy z AntyApps to proszę o przesłanie informacji na mój adres email czyli grzegorz.marczak(na)gmail.com. Z góry dziękuję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu