Microsoft

Sklep Microsoft w Polsce przyjmuje preordery na Lumie 950 i 950 XL

Jakub Szczęsny
Sklep Microsoft w Polsce przyjmuje preordery na Lumie 950 i 950 XL
17

Microsoft zaprezentował nowe smartfony, a ich oficjalny start na rynku nadchodzi wielkimi krokami. w Polsce te urządzenia powinny zostać wysłane do pierwszych nabywców już 28 listopada - jeżeli nie nastąpią w tej kwestii żadne zmiany. O tym Windows Central powiadomił Piotr Górecki, redaktor serw...

Microsoft zaprezentował nowe smartfony, a ich oficjalny start na rynku nadchodzi wielkimi krokami. w Polsce te urządzenia powinny zostać wysłane do pierwszych nabywców już 28 listopada - jeżeli nie nastąpią w tej kwestii żadne zmiany.

O tym Windows Central powiadomił Piotr Górecki, redaktor serwisu Tabletowo. Microsoft wycenia swoje smartfony na 3099 za wariant XL oraz 2799 za mniejszą wersję urządzenia. Lumie 950 oraz jej większy wariant rzecz jasna wystartują już z zainstalowanym fabrycznie Windows 10 Mobile.

Lumia 950 w wariancie XL została wyposażona w ekran o przekątnej 5,7 cala w rozdzielczości WQHD (518 ppi). Użytkownik na dane otrzymuje 32 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej dzięki kartom microSD aż do 200 GB. Smartfonem zawiaduje ośmiordzeniowy Snapdragon 810 wespół z 3 GB pamięci RAM. Fani fotografii nie powinni być zawiedzeni - w urządzeniu zastosowano aparat o matrycy 20 MP, który - jak pokazały ostatnie przecieki ma być jedną z najlepszych jednostek fotograficznych na rynku.

Mniejszy wariant urządzenia otrzymał nieco mniejszy, 5,2 - calowy ekran w tej samej rozdzielczości. Zastosowano w nim również nieco mniej wydajny, 6-rdzeniowy procesor Snapdragon 808. Obydwa urządzenia wspierają tryb Continuum, który pozwala za pomocą Display Dock podłączenie telefonu komórkowego do zewnętrznego ekranu, klawiatury oraz myszy i korzystanie ze smartfona jak z pełnoprawnego komputera z Windows 10 na pokładzie. Jedynym ograniczeniem jest brak wsparcia dla aplikacji Win32 - w trybie Continuum zdatne do uruchomienia będą jedynie pozycje ze Sklepu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu