Microsoft

Testy Cortany na iOS wkrótce ruszą. Taka strategia może się opłacić

Konrad Kozłowski
Testy Cortany na iOS wkrótce ruszą. Taka strategia może się opłacić
5

Pozostajemy w temacie asystentów osobistych. Microsoft nie pozostaje bierny na ruchy konkurencji i wciąż jest bardzo zdeterminowany w realizacji swojego planu. Plan zakłada wprowadzenie własnego asystenta na każdą z trzech wiodących platform. Oprócz Windowsa mowa naturalnie o Androidzie i iOS. Testy...

Pozostajemy w temacie asystentów osobistych. Microsoft nie pozostaje bierny na ruchy konkurencji i wciąż jest bardzo zdeterminowany w realizacji swojego planu. Plan zakłada wprowadzenie własnego asystenta na każdą z trzech wiodących platform. Oprócz Windowsa mowa naturalnie o Androidzie i iOS. Testy aplikacji na ostatniej z wymienionych platform ruszą "w najbliższych tygodniach".

Zgodnie z przypuszczeniami Microsoft rozpoczął zapisy dla zainteresowanych uczestnictwem w testach Cortany na iOS. Są one dostępne tylko dla rezydentów Stanów Zjednoczonych i... Chin, a wypełnienie stosowanej ankiety zajmuje tylko chwilę. Oczywiście grupa użytkowników, którzy ostatecznie otrzymają dostęp będzie bardzo wąska, a na pierwsze szczegółowe informacje dotyczące możliwości Cortany na iOS jeszcze odrobinę poczekamy. Nikt nie powinien jednak oczekiwać porównywalnej funkcjnalności asystenta do tego, co jest nam w stanie zaoferować na platformie Windows.

Multiplatformowość rozwiązań Microsoftu to jedna z najważniejszych zalet takich produktów jak Office i wszystkich znajdująceych się w tym pakiecie aplikacji. Podobną ścieżką kroczy także Cortana, co jest działaniem zupełnie przeciwnym do tego, jak operuje konkurencja. Google ulepsza usługę Now wewnątrz Androida, zaś Apple wciąż pracuje nad wdrożeniem Siri do OS X. Przy wyborze asystenta najważniejszą z ról odgrywa jego użyteczność, ale możliwość dostępu do spersonalizowanych informacji na każdym typie urządzenia może okazać się co najmniej równie ważną cechą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu