Apple

Przyszłoroczne iPhone’y z łącznością 5G. Jednak nie wszystkie modele będą w nią wyposażone

PK
Piotr Kurek
2

Do premiery tegorocznych iPhone’ów zostały 3 miesiące. O nowych urządzeniach wiemy dość sporo dzięki przeciekom, choć Apple wciąż może nas czymś zaskoczyć. Jednak dopiero przyszły rok może przynieść prawdziwą rewolucję, w tym technologię 5G. Tak wynika z nowych informacji, które trafiły do sieci.

Kwietniowe podpisanie porozumienia z firmą Qualcomm, o których pisaliśmy w tekście Apple dogadał się z Qualcommem, Intel został na lodzie i porzuca 5G pozwalało nam przypuszczać, że przyszłoroczne iPhone’y w końcu doczekają się wsparcia sieci 5G. Tak też ma się stać — pod warunkiem, że zawierzymy doniesieniom analityka Ming-Chi Kuo, który w przeszłości celnie zapowiadał zmiany, jakie Apple wprowadzi do swoich urządzeń mobilnych. Z informacji, do których dotarła redakcja MacRumors wynika, że w 2020 r. do sprzedaży trafią dwa modele wyposażone w modemy 5G dostarczane przez Qualcomm. Chodzi tu o kolejnych następców zeszłorocznych iPhone’ów Xs i XS Max, które w tym roku wciąż będą obsługiwać maksymalnie LTE.

Grafika: CNET

Zobacz też: Apple nadgania stratę do rywali. Co nowego w iPhone XI i XIr?

Wraz z informacjami na temat 5G, dowiadujemy się także, że wszystkie iPhone’y przygotowywane na 2020 r. będą wyposażone w ekrany OLED — tego typu panele w tym roku zawitać mają wyłącznie do następcy XS i XS Max. Nowy model XR, który uzupełni tegoroczną linię o budżetową opcję wciąż będzie posiadał ekran LCD. Dopiero jego przyszłoroczna odsłona oferować będzie wyświetlacz OLED, jednak kosztem modemu 5G. Po raz kolejny potwierdzają się również doniesienia na temat wielkości samych ekranów w modelach z 2020 r. — 5,4-cala w nowym XS, 6,7-cala w XS Max i 6,1-cala x następcy XR. W oczy rzuca się wyraźne zmniejszenie podstawowego iPhone’a, który ma trafić w gusta osób preferujących nieco mniejsze smartfony.

Jak podaje Ming-Chi Kuo, autorskie modemy 5G, które Apple chce wyprodukować samodzielnie, mają być gotowe najwcześniej w 2022 lub 2023, a przyszłoroczne modele pracować będą w oparciu o rozwiązania oferowane prze Qualcomm.

Zobacz też: Apple samo zajmie się produkcją modemów dla smartfonów iPhone

Źródło: MacRumors

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: