Apple

Rozpoznawanie twarzy i selfie 3D - tego chcą użytkownicy iPhonów?

Paweł Winiarski
Rozpoznawanie twarzy i selfie 3D - tego chcą użytkownicy iPhonów?
5

Mówi się, że Apple nie wymyśli już niczego nowego jeśli chodzi o smartfony. Tymczasem firma wciąż pracuje nad nowościami i właśnie opatentowało dwie dość ciekawe funkcje. Tylko czy na pewno przydatne?

Chodzi najprawdopodobniej o technologie, które pojawią się w nowych iPhonach, sprawa jest więc dość ciekawa. Firma z Cupertino opatentowała system rozpoznawania twarzy bazujący na analizowaniu (przez sprzęt i oprogramowanie) otoczenia. Oznacza to, że do pracy zostanie zaprzęgnięta kamera, czujniki oraz techniki obrabiania obrazu, które razem utworzą swego rodzaju mapę, by ostatecznie odczytać z niej twarz użytkownika. Obraz będzie dzielony na małe „okienka” i to na nich odbywać się będą poszukiwania twarzy. System ma być dokładny i zapewne mniej obciążający sprzęt. W prawidłowym skanie może natomiast przeszkodzić większa ilość twarzy, szczególnie jeśli na zastanym obrazie będą one umieszczone na różnych płaszczyznach.

Drugim pomysłem jest trójwymiarowa kamera, która rzekomo zarejestruje również trójwymiarowe selfie - czego mówiąc szczerze już nie jestem w stanie zrozumieć. Bo niby jak miałoby to pchnąć do przodu rynek smartfonów?

To oczywiście jedynie patenty i plotki. Plotki często się nie sprawdzają, a patenty nigdy nie trafiają do urządzeń. Ale po Apple wszystkiego można się spodziewać. To, co firma uznaje za rewolucyjne i na co przeznacza grube miliony dolarów, nie zawsze odbierane jest przez klientów w ten sam sposób. A potem i tak wszyscy spotykają się w kolejce po nowego iPhona. Jaki ten by nie był.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

rozpoznawanie twarzy