Internet

Sierpniowy Megapanel pokazuje, że o2 i WP nie mogą być pewne pierwszego miejsca wśród portali

GM
Grzegorz Marczak
13

Dzięki uprzejmości PBI dostałem nową symulację uwzględniającą połączenie o2 i WP oraz dane za sierpień 2013 roku. Dane pokazują, że grupa Onet + Axel nadal utrzyma pierwszą pozycję wśród portali nieznacznie wyprzedzając połączone siły o2 i WP. Według sierpniowych danych Onetowa grupa zanotowała...

Dzięki uprzejmości PBI dostałem nową symulację uwzględniającą połączenie o2 i WP oraz dane za sierpień 2013 roku.

Dane pokazują, że grupa Onet + Axel nadal utrzyma pierwszą pozycję wśród portali nieznacznie wyprzedzając połączone siły o2 i WP. Według sierpniowych danych Onetowa grupa zanotowała 15 milionów 346 tysięcy realnych użytkowników a o2 razem z WP 14 milionów 916 tysięcy. Różnica nie jest duża i biorąc pod uwagę wahania w badaniu może okazać się, że zmiany na pozycji lidera będą częstsze niż nam się na początku wydawało.

Pytaniem pozostaje czy o2 i WP będzie miało po transakcji jakieś zależności finansowe z Orange, zależności które na przykład pozwolą im dalej wliczać Orange do swojej grupy. Jest to teoretycznie możliwe, a biorąc pod uwagę walkę o pierwsze miejsce w megapanelu nie zdziwiłbym się gdyby taki układ był częścią transakcji sprzedaży.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

o2onetwpmegapanel