Poczta email

Shift - Gmail, Inbox, Kalendarz i Dysk Google w jednym oknie

Grzegorz Ułan
Shift - Gmail, Inbox, Kalendarz i Dysk Google w jednym oknie
19

Kiedy pisałem Wam o Wmail, pisaliście w komentarzach, że przecież wystarczy przypiąć karty Gmail i Inbox na stałe do okna przeglądarki i efekt będzie podobny. A co, jeśli ktoś operuje na większej liczbie kont i do tego intensywnie korzysta z Kalendarza czy Dysku Google? Wtedy robi się już kilka kart.

Shift to podobne rozwiązanie do Wmail, z tym że umożliwia dodanie w jednym oknie kont Gmaila albo Inboksa, ale też poczty Outlook oraz jednoczesny dostęp do Kalendarza i Dysku w postaci wygodnego i szybkiego przełączania w tym samym oknie.

Instalator Shift dostępny jest na Windowsa, Mac OS oraz Linuksa. Po zainstalowaniu uruchamia nam się okno z wyborem konta email do dodania i po przyznaniu uprawnień do wyświetlania poczty, możemy już zacząć korzystać z programu.

Po lewej stronie wyświetla nam się panel z ikonami dodanych kont, na których wyświetla się też liczba nieprzeczytanych wiadomości, a po prawej u góry mamy ikony do przełączania pomiędzy pocztą, kalendarzem czy dyskiem.

Aplikacja ma też kilka dodatkowych ustawień, między innymi ustawienie własnej ikony w zasobniku systemowych, również z liczbą nieprzeczytanych wiadomości czy dodanie wyskakujących powiadomień o nadchodzących nowych wiadomościach .

W przypadku Wmail sam miałem wątpliwości, co do jego przydatności, ale jeśli chodzi o Shift wątpliwości mam już mniej. Bez wątpienia przyda się osobom, które operują na kilku kontach i do tego intensywnie korzystają z kalendarza i dysku. Dzięki Shift mogą znacznie przyspieszyć i usprawnić korzystanie z tych serwisów.

Jeśli chcecie sami przetestować Shift, skorzystajcie z tego linka.


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu