Poczta email

Znudził Ci się stary już wygląd Gmaila? Zmień go sobie sam

GU
Grzegorz Ułan
18

Najpopularniejszy webmail na świecie, wydaje się najbardziej zapomnianym przez Google projektem. Zajęty rozwojem swojego Inboksa, Gmaila pozostawia bez zmian od długiego czasu. Na szczęście są projekty w sieci, które pozwalają na dowolną zmianę wyglądu szeregu usług internetowych. Należy do nich znany chyba wszystkim serwis Stylish.

W swoich zasobach posiadają przeróbki najróżniejszych popularnych serwisów, poczynając od Gmaila, Facebooka, a kończąc na YouTube czy nawet Feedly. Poniżej pokażę Wam, mój wybór stylów jeśli chodzi o Gmaila i Facebooka.

Pierwszy mój ulubiony styl do Gmaila jest przeróbką webowej wersji Outlooka.


Motyw ten zmienia wygląd i kolor górnej części webmaila oraz podmienia fonty poszczególnych elementów poczty. Całość wydaje mi się bardziej przejrzysta, lekka i prostsza, niż domyślny Gmail i nie wiem czy to tylko wrażenie, ale jakby przyspieszyło się ładowanie poczty i samych wiadomości.Drugi motyw jest jeszcze bardziej minimalistyczny, tutaj również podmieniono domyślny font i usunięto większość kolorystycznych efektów. Za tym stylem przemawia wyświetlanie poszczególnych wiadomości, które ładowane są w osobnych ramkach, dzięki czemu są wyraźniejsze i czytelniejsze. Niestety, znalazłem tu drobny mankament, a mianowicie załączniki pozbawione są ikon pobrania na dysk czy zapisania na Google Drive. Konieczne jest więc, najpierw uruchomienie podglądu załącznika i dopiero z górnego menu wybranie opcji zapisu.


W przypadku Facebooka też mam dwa ulubione motywy, tego samego autora w wersji szarej i czarnej.To są tylko przykłady wybrane przez ze mnie, do tych tylko dwóch serwisów, ale jak wspominałem znajdziecie tam całe mnóstwo innych przeróbek wielu innych serwisów. Polecam do przejrzenia i choćby chwilowej odmiany serwisów, z których Wy korzystacie na co dzień.

Jeśli wcześniej nie korzystaliście z serwisu Stylish, krótka instrukcja - wystarczy pobrać rozszerzenie do przeglądarki (linki poniżej) i po zainstalowaniu odwiedzić serwis, wyszukać i zastosować wybrany motyw. Zmiany są widoczne od razu, nie trzeba restartować przeglądarki.

Link do serwisu Stylish
Rozszerzenie do Google Chrome
Dodatek do Firefoksa.
Styl do Gmaila a'la Outlook
Styl do Gmaila - Clean
Styl do Facebooka - Szary
Styl do Facebooka - Czarny

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu