Poczta email

Handle - Lista zadań, kalendarz i poczta Gmail w jednym

Grzegorz Ułan
Handle - Lista zadań, kalendarz i poczta Gmail w jednym
5

Google wraz ze startem drugiego swojego webmaila, czyli Google Inbox, udostępniło w nim przydatną opcję odkładania przychodzącej korespondencji na później. Nie zapowiada się aby podobną funkcję wprowadzili do Gmaila, trzeba więc posiłkować się wtyczkami.

Dziś trafiłem na interesującą pozycję w tym temacie - Handle, to rozszerzenie do Google Chrome, które dodaje do Gmaila panel, gdzie możemy zapisywać sobie pocztę (klawisz „t” albo ikona plusa), do której chcemy wrócić w określonym czasie. Możemy ustawiać do niej przypomnienia, na przykład o konieczności odpisania za kilka dni, notatki czy też segregować ją w osobnych projektach.

Co ważne, rozszerzenie nie rozwala nam Gmaila, nie szpeci (choć samo narzędzie ładnie wygląda) ani nie przeszkadza. Można go ukryć, lub rozwinąć na całą stronę w zależności od potrzeby.

Oprócz projektów, listy zadań czy notatek ma jeszcze jedną ciekawą funkcję, a mianowicie opcję ustawiania lokalizacji. Dzięki temu możemy ustawić przypomnienie o emailu w określonym miejscu. Na przykład, będąc w pracy możemy ustawić powiadomienie o konieczności odpisania na korespondencję, kiedy uruchomimy Gmaila w domu. Rozszerzenie integruje się oczywiście z domyślnym kalendarzem w Google Kalendarz, ale można to zmienić w ustawieniach.

Rozszerzenie do pobrania z Chrome Web Store lub dla posiadaczy iOS z AppStore.

for google from Handle, Inc on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu