Aplikacje webowe

Shelly - połączenie kalendarza Google lub Microsoftu z notesem

Grzegorz Ułan
Shelly - połączenie kalendarza Google lub Microsoftu z notesem
2

Trafiłem na kolejną ciekawą aplikację webową na Product Hunt, która pozwala na sprawne zarządzanie swoim kalendarzem od Google albo Microsoftu dla osób, które intensywnie z niego korzystają.

Shelly jest jakby taką nakładką na nasz kalendarz Google albo Microsoftu, która wyświetla nasze pozycje na jednej tablicy, uporządkowane chronologicznie. Ktoś, kto korzysta z jednego z tych kalendarzy do umawiania spotkań, na przykład rekruterzy, docenią niektóre funkcje, które tu znajdziemy.

Świetnym rozwiązaniem jest na przykład filtrowanie pozycji w kalendarzu. Możemy je filtrować po znacznikach: przypięte przez nas, dodane do ulubionych przez nas, oraz wzbogaconych o notatki.

Kolejnym filtrem, który możemy nałożyć są etykiety, które przyporządkowujemy poszczególnym wydarzeniom czy spotkaniom w kalendarzu. Jest tez opcja wyświetlania tylko tych pozycji, które współdzielimy ze znajomymi.

Co do samych wydarzeń w kalendarzu, w szczegółach dostępny mamy rozbudowany edytor notatek, które możemy im przyporządkować, na przykład mini raport ze spotkania rekrutacyjnego, z opcją zapisania go później jako plik .pdf.

Oprócz notatek do konkretnego wydarzenia możemy dodawać załączniki, a więc, jak już jesteśmy przy rekruterach, może to być CV czy list motywacyjny osoby, z która przeprowadziło się rozmowę rekrutacyjną.

Wiem, że w Google Kalendarz jest opcja dodawania notatek, ale brakuje dodawania załączników do wydarzeń, z kolei w kalendarzu Microsoftu nie ma, ani notatek ani załączników. Myślę, że to rozwiązanie powinno przypaść do gustu osobom, które na co dzień pracują z tymi kalendarzami, co powinno im ułatwić i przyspieszyć pracę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu