Ciekawe strony

Serwisy pytań i odpowiedzi (płatnych)

Grzegorz Marczak
Serwisy pytań i odpowiedzi (płatnych)
3

W dziedzinie pytań i odpowiedzi prym wiedzie Yahoo ze swoim darmowym serwisem . Jak wszyscy wiemy google poddało się i zamknęło swój serwis z płatnymi odpowiedziami na pytania internautów. Porażka serwisu google nie zniechęciła jednak osób które w ówczesnych czasach pracowały jako osoby odpowiada...

W dziedzinie pytań i odpowiedzi prym wiedzie Yahoo ze swoim darmowym serwisem . Jak wszyscy wiemy google poddało się i zamknęło swój serwis z płatnymi odpowiedziami na pytania internautów.

Porażka serwisu google nie zniechęciła jednak osób które w ówczesnych czasach pracowały jako osoby odpowiadające na pytania. Grupa ta postanowiła założyć własny serwisu o nazwie Unclue. (przy okazji założyciele serwisu poszukują ludzi chętnych do współpracy)

Różnica między serwis google a serwis Unclue nie jest zbyt duża – inny jest moment płacenia za odpowiedz oraz nieco inna jest stawka za odpowiedzi (google pobierało również pieniądze za możliwość zadania pytania, Unclue tego nie robi za to jest droższe w odpowiedziach). Unclue będzie również wspierać inne języki poza angielski czyli Hiszpański i Niemiecki.

Założyciele Unclue wierzą w to iż mały młody serwis jest w stanie zaoferować więcej niż serwis giganta rynku internetowego który po czterech latach działalności został zamknięty.

Osobiście wydaje mi się iż jest to droga skazana na porażkę, nie wierzę aby można było oprzeć swój sukces na takim modelu biznesowym jaki kiedyś proponowało Google a teraz robi to Unclue.

Podobny model biznesowy stara się wdrożyć w Polsce zadajpytanie.pl – jednak patrząc na to co dzieje się w darmowej strefie pytań i odpowiedzi wydaje się, że serwis nie realizuje swoich celi.

Serwis TechCrunch (skąd pochodzi ta informacja) przypomina również o serwisach które działają w podobnym modelu biznesowym lecz różnią się tym iż kontaktujemy się z doradzą / konsultantem poprzez komunikację audio lub video (bitwine, ether.com). Polskim odpowiednikiem tego typu serwisów jest expen.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu