Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawe strony

Ciekawe pomysły i startupy

GM
Grzegorz Marczak
8

Każdy pewnie ma dużo wspaniałych pomysłów na stworzenie nowego internetowego serwisu. Niektóre pomysły są bardzo innowacyjne – niektóre to kopie, ważne jest jednak że je mamy. Często też zdarza się, że nasz świetny pomysł zrealizował ktoś inny. Tak też jest w moim przypadku, miałem kiedyś pomysł aby...

Każdy pewnie ma dużo wspaniałych pomysłów na stworzenie nowego internetowego serwisu. Niektóre pomysły są bardzo innowacyjne – niektóre to kopie, ważne jest jednak że je mamy. Często też zdarza się, że nasz świetny pomysł zrealizował ktoś inny. Tak też jest w moim przypadku, miałem kiedyś pomysł aby stworzyć miejsce gdzie ludzie będą mogli pisać recenzje o produktach, usługach itp. (teraz takich serwisów jest dość sporo).

Nawiązując jednak do recenzji produktów, serwisów i usług nasi koledzy z zagranicy stworzyli serwis w którym możemy dodawać video recenzje (przeglądy) czyli zvdeo.com – i moim zdaniem jest to bardzo ciekawy pomysł. Niestety wykonanie tego serwisu jest fatalne, mało informacji mało zachęcający wygląd i wręcz drażniące leniwe info na temat tego czym jest ten serwisu.

Wracając jednak do pomysły – gdyby jakiś z serwisów które już istnieją na polskim rynku wprowadził płatne video recenzje ? – myślę że serwis taki cieszył by się dużym zainteresowanie. A może któryś z naszych serwisów z filmami, wprowadził taką sekcje? A może to nie jest dobry pomysł…

W każdym razie ja jako osoba dość często kupująca przez Internet (łącznie z zakupami spożywczymi) różnego rodzaju rzeczy bardzo chętnie poczytał bym i obejrzał informacje na temat czegoś co w danej chwili planuję zakupić (ciekawie np. wyglądały by video recenzje na temat używanych samochodów).

Ps. Na koniec polecam przegląd 25 interesujących strartup-ów według CNNmoney.com – warto zwrócić uwagę ile te firmy zatrudniają osób (w przypadkach niektórych serwisów aż ciężko w to uwierzyć).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: