Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Ciekawe strony

Trochę newsów na temat.

GM
Grzegorz Marczak
4

Ostatnio pojawiło się trochę ciekawostek w polskim i nie tylko Internecie. Pierwsza z ciekawostek to netopis.pl czyli szybkie notatki – każdy użytkownik może stworzyć sobie szybko własną notatkę np.: http://www.netopis.pl/hazan. Nie bardzo rozumiem pomysł tego serwisu, wykonanie również mi się nie...

Ostatnio pojawiło się trochę ciekawostek w polskim i nie tylko Internecie.
Pierwsza z ciekawostek to netopis.pl czyli szybkie notatki – każdy użytkownik może stworzyć sobie szybko własną notatkę np.: http://www.netopis.pl/hazan. Nie bardzo rozumiem pomysł tego serwisu, wykonanie również mi się nie podoba i z tego co wiem jest klika lepiej wykonany stron które pozwalają na stworzenie własnych notatek. Ja jako wierny użytkownik writely.com (przejętego przez google) nie korzystam już właściwie ani z edytorów tekstów ani z innych tego typu serwisów – netopis również mnie nie przekonał do zmiany moich upodobań.

Kolejny ciekawy news to blox.pl który chce płacić (a może już płaci) blogerom za ciekawe blogi. I teraz wszyscy zaczną przesiadać się ze swoich blogów na potwora o nazwie blox (potwora dlatego, że moim zdaniem jest to najgorzej wykonany system blogowy – z tych większych oczywiście). Myślę, że gazeta zamiast płacić blogowiczom powinna zapłacić lepiej swoim developerom – może oni poprawili by nieco blox-a.

Serialopedia.pl czyli mnożąca się Wiki – tym razem tematyczne Wiki na temat seriali. Może się podobać – chociaż na razie mało jest informacji (mało jest również o moim ulubionym serialu SF ). Myślę jednak, że jeśli dodać by ciekawe opisy seriali, zapowiedzi nowych serii – życiorysy i wywiady aktorów to na pewno znalazła by się grupa chętnych czytaczy. Ciekawe co się stanie z wikipedią jeśli powoli trend robienia tematycznych Wiki by się utrzymał ? – oczywiście jest to pytanie retoryczne.

Za granicą jak zwykle dzieje się więcej – chociażby powstał ciekawy serwis do tworzenia komiksów o nazwie comeeko.com. Charakteryzuje się on dość rozbudowanymi możliwościami edycji obrazków oraz bardzo łatwą nawigacją (a sami przyznacie, że zabawa może być całkiem ciekawa szczególnie kiedy ktoś zacznie robić komiksy z polskimi politykami w roli głównej)

Ostatnia ciekawostka z polskiego podwórka to serwis dedykowany dla singli (chyba nie trzeba tego terminu tłumaczyć) czyli serwis wyjsc.pl. W serwisie tym będzie można prowadzić kalendarz ciekawych imprez, dzielić się z innymi pomysłami jak spędzić wolny czas itp. Sam pomysł jest dość ciekawy natomiast jak na razie wykonanie samego serwisu (zaczynając od grafiki, poprzez informacje do czego jest serwis a kończąc na nawigacji) jest bardzo "słabe".

Już zupełnie na sam koniec z serii powiem, nie powiem - czyli skromna zapowiedz nowego serwisu od naszego skromnego kolegi z netto (no offence)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: