Seriale

Inhumans - nowy serial Marvela będzie miał premierę w kinach IMAX na całym świecie

Konrad Kozłowski
Inhumans - nowy serial Marvela będzie miał premierę w kinach IMAX na całym świecie
6

Filmowo-serialowe uniwersum Marvela rozrasta się w bardzo dynamicznym tempie. Jedną z wyczekiwanych nowości jest serial Ihumans, za którego produkcję odpowiadają Marvel Television, stacja ABC oraz... IMAX, dlatego dwa pierwsze epizody obejrzymy w kinach z ogromnymi ekranami na całym świecie. 

Swoje początki serial Inhumans miał w aż 2011 roku, kiedy to pojawiły się pierwsze przymiarki do nakręcenia... filmu. Pięć lat później, po kilku zmianach w harmonogramie wydawniczym Marvela, Nieludźmi zainteresowali się twórcy serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y., którzy uzyskali pozwolenie na użycie tychże postaci w serialu.

W projekt, poza Marvel Television, zaangażowało się ABC oraz IMAX Corporation. W efekcie dwa pierwsze odcinki serialu, nakręcone przy użyciu kamer IMAX, zobaczymy w kinach wokół globu. Jak na razie nie wiadomo, czy dotyczy to także Polski, ale miejmy nadzieję, że tak.

Marvel's The Inhumans opowiada o Królewskiej Rodzinie z rasy Nieludzi, która trafia na Ziemię. Inhumans powstali w efekcie eksperymentów genetycznych rasy Kree na ludziach. Na czele Rodziny Króleskiej stoi Black Bolt odgrywany przez .

Premiera serialu zaplanowana jest na 29 września i poprzedzona będzie pokazami w kinach IMAX na początku września.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu