Felietony

Sequoia Leads inwestuje 10 milionów w Dolphina - przeglądarkę dla Androida

Szymon Barczak
Sequoia Leads inwestuje 10 milionów w Dolphina - przeglądarkę dla Androida
4

Android rozwija się w zabójczym tempie, tak samo jak i sam rynek mobilny, który wzbudza zainteresowanie nie tylko konsumentów, ale i przede wszystkim inwestorów, których pieniądze pozwalają pokryć koszty tworzenia nowych technologii i usług dla tego rynku. Smartfony to nie tylko mobilny internet, al...

Android rozwija się w zabójczym tempie, tak samo jak i sam rynek mobilny, który wzbudza zainteresowanie nie tylko konsumentów, ale i przede wszystkim inwestorów, których pieniądze pozwalają pokryć koszty tworzenia nowych technologii i usług dla tego rynku. Smartfony to nie tylko mobilny internet, ale głównie aplikacje. Dolphin to przeglądarka mająca znacznie więcej funkcji niż domyślna instalowana w Androidzie, zatem nic dziwnego, że zyskała popularność wśród użytkowników tego systemu operacyjnego. Co dalej za tym idzie - została zauważona przez inwestorów i pozyskała finansowanie na kwotę 10 milionów dolarów od Sequoia Leads.

Firma wypuściła na rynek swoją przeglądarkę 15 miesięcy temu - i od tego czasu została ona pobrana 8 milionów razy, a liczba aktywnych użytkowników wynosi 4 miliony, z których milion korzysta z aplikacji codziennie. Sam wzrost liczby użytkowników jest również wyraźnie zauważalny. Liczba pobrań zwiększa się o 30 tysięcy codziennie.

Killer feature Dolphina to możliwość jego dostosowywania, w ten sam sposób, w jaki rozbudowuje się Chrome czy Firefoksa za pomocą rozszerzeń. Na obecną chwilę przeglądarka ta posiada przeszło 50 dodatków. Ktoś mógłby zauważyć, że mobilny Firefox również obsługuje rozszerzenia, ale Gniewomir pisał już, jak kiepsko Androidowa wersja liska działa [1][2]. Gdyby tego było mało, Dolphin obsługuje też gesty i to w trybie out-of-box.

Pozyskana kwota finansowania zostanie przeznaczona na powiększenie stuosobowego już teamu, nawiązanie partnerstwa z wybranymi podmiotami - na przykład po to, żeby Dolphin był w przyszłości preinstalowany na smartfonach danego producenta oraz na stworzenie wersji dla iPhone.

Warto także zauważyć, że pozyskanie inwestora zbiegło się z premierą nowej wersji Dolphina - szóstki - na temat której możecie poczytać na Phandroid.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inwestycjeAndroid