Antyapps

Sennik.biz — sprawdź, co oznacza twój sen

Antyapps
Sennik.biz — sprawdź, co oznacza twój sen
1

Sny i ich projekcje to wciąż jedna z najbardziej tajemniczych rzeczy, z jakimi na co dzień mamy styczność w naszym życiu. Jeżeli należycie do grona ludzi, którzy wierzą że za nimi stoi coś więcej, niż jedynie umilanie -- lub wręcz przeciwnie -- czasu gdy śpimy, to z pewnością regularnie zaglądac...

Sny i ich projekcje to wciąż jedna z najbardziej tajemniczych rzeczy, z jakimi na co dzień mamy styczność w naszym życiu. Jeżeli należycie do grona ludzi, którzy wierzą że za nimi stoi coś więcej, niż jedynie umilanie -- lub wręcz przeciwnie -- czasu gdy śpimy, to z pewnością regularnie zaglądacie do sennika. Dziś słów kilka o aplikacji serwisu Sennik.biz.

Jak w każdym senniku, najważniejsza jest lista terminów, które możemy tam sprawdzić. Dróg do ich odnalezienia jest kilka -- najłatwiejszą z pewnością jest skorzystanie z zaimplementowanej tam wyszukiwarki, ale to jeszcze nie wszystko. Możemy bowiem zdecydować się również na samodzielne wybranie hasła podczas alfabetycznego przeglądu tamtejszej biblioteki. Otwierając któreś z nich, oprócz przeczytania opisu, możemy dodać je do ulubionych lub udostępnić innym aplikacjom.

Oprócz indeksu A-Z oraz ulubionych, w programie znalazło się również miejsce na dziennik, w którym możemy regularnie zapisywać nasze sny. Z kalendarza wystarczy jedynie wybrać datę i już możemy zanotować, co nam się wówczas śniło. Niestety, dużym niedopatrzeniem -- moim zdaniem -- jest brak opcji wyeksportowania tamtejszych danych do chmury czy też innych aplikacji; przez co zabrakło jakiejkolwiek możliwości stworzenia kopii zapasowej tamtejszych notatek. Szkoda, takie rzeczy w dzisiejszych czasach zdecydowanie powinny być już standardem.

Sama aplikacja jest wyjątkowo prosta. Trudno się będzie w niej zgubić komukolwiek -- składa się bowiem z trzech głównych działów: indeksu haseł, dziennika oraz ulubionych, między którymi nawigujemy po prostu klikając na odnośniki nieustannie widoczne w górnej części ekranu. W prawym górnym rogu zaś obecny jest skrót do wyszukiwarki. Design aplikacji jest bardzo poprawny, schludny i czytelny. To naprawdę solidnie, estetycznie, wykonana propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby móc skorzystać ze swojego ulubionego sennika zawsze, bez konieczności podpięcia do sieci.

Podsumowując: Sennik.biz to idealna propozycja dla wszystkich, którzy przywiązują wagę do swoich snów. Jeżeli jeszcze nie zdążyliście zapamiętać całej tej symboliki przez ostatnie lata korzystania z senników, to teraz będzie idealna okazja. Brakuje mi jedynie wspomnianej opcji synchronizacji, albo chociażby eksportu, treści zapisanych w naszych dziennikach. Mam jednak cichą nadzieję, że takowa niebawem zostanie dodana.

Aplikacja dostępna jest za darmo na platformie Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu