Antyapps

Callistics, czyli kompleksowe statystyki naszych połączeń i wiadomości

Antyapps
Callistics, czyli kompleksowe statystyki naszych połączeń i wiadomości
3

Wbudowany w Androida rejestr połączeń daje nam ogólny obraz tego, z kim się kontaktowaliśmy w ostatnim czasie. Trudno jednak nazwać go rozbudowanym. Nie daje nam również najważniejszego - jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji na temat naszych rozmów telefonicznych. Na szczęście można t...

Wbudowany w Androida rejestr połączeń daje nam ogólny obraz tego, z kim się kontaktowaliśmy w ostatnim czasie. Trudno jednak nazwać go rozbudowanym. Nie daje nam również najważniejszego - jakichkolwiek bardziej szczegółowych informacji na temat naszych rozmów telefonicznych. Na szczęście można to zmienić. Wystarczy sprytna aplikacja Callistics.

Callistics to nazwa łącząca w sobie słówka "call" i "statistics", co odzwierciedla niejako zastosowanie aplikacji. Mamy tutaj do czynienia z rozbudowanym zestawem funkcji, które zliczają nasze połączenia oraz wiadomości SMS. Na co to komu? Zastosowań może być wiele. Po pierwsze, tego typu aplikacja pozwoli nam monitorować koszty i planować połączenia w taki sposób, żeby nie przekroczyć pakietu darmowych minut przyznanego przez operatora. Możemy też na tej podstawie poznać nasze telefoniczne nawyki, a także zobaczyć, z kim kontaktujemy się najczęściej.

Aplikacja czerpie pełnymi garściami z Holo UI. Interfejs podzielono na kilka ekranów, na których znajdziemy kolorowe i przejrzyste wykresy. Są one interaktywne, a więc można łatwo podejrzeć dowolny okres - np. miesiąc rozliczeniowy u naszego operatora.


Jeszcze ciekawiej wyglądają ekrany podglądu przypisanego do każdego z kontaktów. Tutaj wykresy są okrągłe i w szczegółowy sposób pokazują nam, ile minut z naszych wspólnych rozmów to połączenia wychodzące, a ile przychodzące. Dane te są wyświetlane również z podziałem na dni.

Praktycznym dodatkiem jest możliwość ustawienia sobie limitu, po którego przekroczeniu program powiadomi nas stosownym komunikatem. Czyni to Callistics jeszcze bardziej użytecznym narzędziem do kontrolowania naszych telefonicznych wydatków. Co najciekawsze, twórcy zapewniają, że program nie działa cały czas w tle, a jedynie uruchamia się w określonych momentach (najprawdopodobniej przy połączeniach). W rezultacie ma on być bardzo przyjazny dla wbudowanej w urządzenie baterii.


Callistics to z całą pewnością użyteczne narzędzie, choć nie dla każdego. Jeżeli należycie do grona osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą - w tym czas swoich rozmów i liczbę SMS-ów - opisywane rozwiązanie pewnie przypadnie Wam do gustu. Jeżeli nie, możecie je zawsze wykorzystać do samokontroli. Warto jednocześnie zauważyć, że program nie jest do końca darmowy. Opłata za wersję premium to niespełna 6 złotych, a bez tego nie mamy pełnej listy kontaktów, z którymi najczęściej rozmawialiśmy. Co więcej całość jest doładowana reklamami. Warto mieć to na uwadze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu