Antyapps

Fisheye Pro — efekt rybiego oka na mobilnych fotografiach

Antyapps
Fisheye Pro — efekt rybiego oka na mobilnych fotografiach
0

Myślę, że wszyscy już wielokrotnie spotkaliśmy się ze zdjęciami w stylu tzw. rybiego oka. Aby takowe wykonać za pomocą standardowego aparatu lustrzanego, niezbędny jest specjalny obiektyw. Nasze smartfony i tablety mają jednak tę przewagę, że ilość aplikacji którymi je szpikujemy sprawiają, że m...

Myślę, że wszyscy już wielokrotnie spotkaliśmy się ze zdjęciami w stylu tzw. rybiego oka. Aby takowe wykonać za pomocą standardowego aparatu lustrzanego, niezbędny jest specjalny obiektyw. Nasze smartfony i tablety mają jednak tę przewagę, że ilość aplikacji którymi je szpikujemy sprawiają, że możliwości tych niewielkich fizycznie urządzeń są naprawdę imponujące. I wygięte zdjęcia w efektem rybiego oka też pozwalają wykonać.

Jeżeli zależy Wam na uzyskaniu takiego efektu, a nie macie dostępu do specjalistycznych obiektywów -- możecie spróbować uzyskać podobny za pomocą skrywanego w kieszeni czy też plecaku urządzenia. Nie potrzeba do tego wiele, wystarczy porządna aplikacja. A do takich Fisheye Pro zdecydowanie można zaliczyć, bo to jeden z tych produktów, który -- na wzór takich tytułów jak chociażby Hipstamatic -- chce oddać uczucie obcowania z prawdziwym aparatem fotograficznym, w którym to ręcznie musimy dokonywać podstawowych ustawień.

Oczywiście nie przewijamy tutaj taśmy, ani nie nawlekamy kliszy. Do dyspozycji dostaliśmy jednak zestaw pięciu obiektywów -- oczywiście każdy mniej lub bardziej zapewniający tytułowy efekt rybiego oka. Różnią się nie tylko wygięciem, ale także nałożonymi grafikami z obiektywem, które wejdą w skład efektu finalnego naszej pracy. Czym jednak byłaby mobilna aplikacja fotograficzna bez zestawu kolorystycznych filtrów w klimacie retro? Tutaj, naturalnie, też ich nie zabrakło. Podobnie jak dodatkowych nakładek, które również nieco modyfikują kolorystykę uchwyconego przez nas obrazu.

W przeciwieństwie jednak do przywołanego wyżej Hipstamatica, Fisheye Pro pozwala nam zaimportować grafiki, które znalazły się w bibliotece naszego urządzenia i również nałożyć na nie efekty, jakie oferuje program. A jeżeli same fotografie to dla Was za mało, to nie bójcie się -- program pozwoli również nagrywać materiały wideo, które bez większych problemów można ozdobić filtrem rybiego oka. Ostatnim już z przygotowanych przez twórców dodatków, jest możliwość nakładania na siebie dwóch fotografii. Te się przez siebie, po prostu, przenikają, bez większego ładu i składu.

Fisheye Pro to aplikacja, która niczym specjalnie nie zaskakuje -- tak jak obiecują twórcy, pozwala nam tworzyć specyficzne fotografie z popularnym efektem. Jest solidnie wykonana i działa bez najmniejszych problemów. Można ją nabyć w AppStorze wyłącznie w wersji na małe ekrany, która wyceniona została na 1,99$. Warto mieć jednak na uwadze, że dostęp do wszystkich przygotowanych przez autorów programu dodatków, wiązać się będzie z kosztami, które można ponieść w ramach mikrotransakcji -- wśród nich m.in. jeszcze więcej kolorystycznych filtrów :).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu